środa, 13 marca 2013

Żyj smacznie i zdrowo

Program „Żyj smacznie i zdrowo” skierowany jest do uczniów oraz nauczycieli szkół gimnazjalnych w całej Polsce. Główne cele kampanii to przekazanie w atrakcyjnej formie zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie młodzieży do pierwszych eksperymentów w kuchni, a także wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków. Dodatkowo zależy nam na zwróceniu uwagi na tak ważne problemy społeczne jak marnowanie żywności, energii i wody.

W poprzednich edycjach programu wzięło udział ponad 100 000 uczniów z 2000 szkół. W III edycji dotychczas zgłosiło się ponad 1760 szkół, co stanowi blisko 25% szkół gimnazjalnych w Polsce, 2500 nauczycieli oraz blisko 67 000 uczniów. A do końca programu zostały jeszcze 4 miesiące!

Jaki jest mechanizm naszej akcji? Na początku każdy zainteresowany udziałem nauczyciel wypełnia formularz zgłoszeniowy dostępny na www.zyjsmacznieizdrowo.pl. Po dokonaniu zgłoszenia każdy
 z nauczycieli otrzymuje bezpłatnie zestaw edukacyjny z materiałami dydaktycznymi. Następnie po przeprowadzeniu lekcji w oparciu o przesłane materiały nauczyciel może zgłosić swoją klasę do udziału
 w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”. W tym roku można przygotować prace konkursowe
 w 3 kategoriach: plakat społeczny, film społeczny oraz wydarzenie społeczne nawiązujące do celów programu. W III edycji do wygrania jest 30 nowoczesnych tablic multimedialnych oraz 30 zestawów kulinarnych dla każdego ucznia!

1 komentarz:

  1. Zyj zdrowo to jedno wiedza to drugie a trzecie na czym chodowane sa wrzywa i czym się karmi zwierzwta.
    Jestem zwoleniczkam dbania o zdrowie jak i zdrowe odzywianie ale nie na wszystko mamy wplyw.

    OdpowiedzUsuń