środa, 17 czerwca 2015

Kluchy z soczewicą


Zdziwicie się w jaki prosty sposób można zrobić ciasto na takie kluchy, wystarczy tylko mąka i mleko. Z takiego ciasta można również zrobić pierogi.

Składniki:

Przygotowanie:

Ciasto:  Do mąki dodajemy dwie szczypty soli i zalewamy ją gorącym mlekiem. Mieszamy łyżką, tak by mąka z mlekiem się połączyła i przekładamy gorące ciasto do foliowego woreczka. Zamykamy i odstawiamy. Ciasto musi się zaparzyć, najlepiej zostawić je na około godzinę.

Farsz: Soczewicę moczymy kilka godzin i gotujemy w osolonej wodzie ok. 10 minut (bez moczenia czas gotowania będzie dłuższy). Na oleju podsmażamy cebulkę (1) pokrojoną w kostkę- z drugą cebulkę będziemy później podsmażać.. Do ostudzonej soczewicy dodajemy, pokrojone pomidory, ser feta, podsmażoną cebulkę, sól i pieprz. Farsz trochę miksujemy blenderem, ale nie całkowicie.

Odrywamy kawałki ciasta (jak się klei do podsypujemy mąką), rozklepujemy sobie na dłoni placuszki, nakładamy farsz i formujemy kulki. Wrzucamy kluchy do osolonej gotującej się wody i czekamy aż wypłyną. Drugą cebulkę podsmażamy i polewamy nią kluchy.12 komentarzy: