poniedziałek, 6 marca 2017

"Pierogi i dania mączne" Siostry Marii

"Pierogi i dania mączne" Siostry Marii  wydawnictwa Martel to już moja dziewiąta książka z tej serii, a jeszcze kilka mi zostało do uzupełniania kolekcji i zdradzę Wam, że właśnie pojawiły się 3 nowe książki Siostry Marii :)


Książka jest podzielona na 4 działy - pierogi, kluski, makarony oraz naleśniki i placki.

Pierogi- tutaj chyba najważniejszym przepisem, który znajdziemy to przepis na ciasto na pierogi (bez niego ani rusz:)). Ponadto znajdziemy wiele pomysłów na farsz do pierogów- mięsne, grzybowe, szpinakowe, z kaszą, z fasolką, a nawet z ziemniakami.

Kluski- chyba moja ulubiona kategoria, uwielbiam wszystkie kluski:) I śląskie, kopytka, leniwe, pyzy, knedle, szare kluseczki- mogłabym je jeść na okrągło :)

Makarony- robiliście kiedyś makaron szpinakowy albo pietruszkowy? Lubicie lasagne? Tutaj znajdziecie aż 7 pomysłów na lasagne i 7 pomysłów na spaghetti ;)

Naleśniki i placki- Czas na zmiany, naleśniki na słodko to już przeszłość :) Choć nadal są na czasie :) Teraz możecie trochę poeksperymentować i zrobić pyszne naleśniki z farszem warzywno-mięsnym albo ziemniaczane czy kukurydziane. Krokiety, słodkie racuszki i placuszki.

Przyznam się Wam, że mogłabym robić obiady z tej książki codziennie i żyć tylko na kluskach, makaronach i placuszkach :)

4 komentarze: