czwartek, 23 marca 2017

Seria Zmysły wyd. Martel

Wzrok, Słuch, Dotyk, Smak, Zapach- to piątka zmysłów, które robią wrażenie :) Jak ważne są dla nas te zmysły i do czego każdy z nich służy i jak ważną rolę odgrywa w życiu o tym opowiadają te książeczki dzieciom.W książeczce Dotyk dzieci dowiedzą się, że coś może być zimne i gorące, coś może być gładkie i twarde, dotykiem również wyczujemy czy coś jest sypkie czy w postaci stałej, wyczujemy powierzchnie przedmiotu- chropowata, gładka. Dzięki dłoniom określimy również dotykiem kształt dotykane przedmiotu- duży, mały, a może kwadratowy, okrągły...

Zapach- tutaj dzieci dowiedzą się, że nos nie tylko służy do oddychania czy smarkania :) ale przede wszystkim jest narządem, dzięki któremu czujemy wszystkie zapachy... te ładne i te brzydkie :)

Słuch-  to dzięki uszom słyszymy wszystkie otaczające nas dźwięki, odgłos szczekającego psa czy karetki, która jedzie na sygnale do szpitala. Słyszymy tony miłe i mniej przyjemne dla nazego ucha,  miły dźwięk instrumentów i to jak ktoś fałszuje :)

Na języku znajdują się kubki smakowe, dzięki którym czujemy smak potraw... wyczuwamy smaki gorzkie, słodkie, kwaśne i słone

Oko jest odpowiedzialne za to co widzimy jest to zmysł wzroku. Widzimy wszystko co nas otacza- rośliny, zwierzęta, budynki. Bez tego zmysłu ciężko by nam było wyobrazić sobie wszystko dookoła.Seria tych książeczek nie tylko bawi, ale także uczy do poznania pięciu zmysłów. W każdej książeczce z humorem są opisane poszczególne zmysły, tworząc przezabawne historyjki. Dzieci bez trudu zapamiętają i poznają określenia poszczególnych zmysłów, a także do czego są one nam potrzebne i jak trudno by było funkcjonować bez któregoś z nich.

Książeczki bardzo ładnie wydane, w twardych oprawach, wzbogacone o kolorowe ilustracje zachęcają do czytania oraz nauki. Dzieci poprzez zabawę uczą się nawet nie zdając sobie z tego sprawy, rymy i humor w opowiadaniach zachęcają, że aż chce się do nich wracać.

Książeczki kupicie na stronie wydawnictwa Martel.

1 komentarz: