sobota, 29 kwietnia 2017

Moje miasto wyd. AWM

Książeczka "Moje miasto" z 43 okienkami wydawnictwa AWM to idealna propozycja dla dzieci, które są ciekawskie i lubią odkrywać nowe rzeczy, które skrywa w sobie ta książeczka :)


Z tą książeczką dziecko zwiedza miasteczko, które skrywa w sobie mnóstwo niespodzianek. Książka zabiera dzieci do zoo, gdzie uczą się liczyć zwierzątka i utrwalają nazwę samych zwierzątek. Na ulicy miasta, dzieci uczą się jakie mogą spotkać pojazdy i muszą przejść przez labirynt, by odprowadzić np. policjanta na policję. Na spacerze niezbędne są okulary przeciwsłoneczne lub parasol- w zależności od pogody... i tu czeka Nas kolejny labirynt do pokonania.

Najbardziej mojej córce spodobała się wizyta w sklepie z zabawkami, gdzie trzeba znaleźć na półce sklepowej 5 słoni, 6 piłek, 7 samochodzików itp...

Z tą książeczką nie można się nudzić, bo każda strona zabiera Nas w inne miejsce i daje Nam różne zadania do rozwiązywania. Dzieci utrwalają sobie nazwy pojazdów czy zwierzątek, uczą się nowych słów, kolorów i liczenia. Ponadto ćwiczą spostrzegawczość i naukę logicznego myślenia. 

W serii ukazały się również Księga malucha, Wokół mnie oraz Wesoła wieś.6 komentarzy: