poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Zielone koktajle Siostry Marii

Moja kulinarna biblioteczka powiększyła się o nową książkę Siostry Marii "Zielone koktajle" wydawnictwa Martel. Siostra Maria należy do Zgromadzenia Sióstr Salwatorianek, a jej pasją jest ogrodnictwo i dekorowanie kwiatami.


W książce znajdziemy działy: koktajle i soki dla zdrowia i urody, smoothies, koktajle mleczne oraz soki z owoców i warzyw.

Koktajle i soki dla zdrowia i urody- tutaj znajdziemy koktajle poprawiające wzrok (na bazie jagód i orzechów), na zaparcie (na bazie pomidorów), obniżające cholesterol (jabłka i ananasa), nie zabraknie tutaj przepisów na koktajle antystresowe, na trądzik czy anemie.

Smoothies- to są  moje ulubione koktajle, szczególnie te dwukolorowe, które cieszą nie tylko oczy ale i smakują wspaniale :) Takie koktajle można przygotować z mango, kiwi, ananasa, a także z wielu warzyw t.j. szpinak, ogórek, pomidor czy pietruszka.

Koktajle mleczne- tutaj bazą są produkty mleczne np. mleko, kefir, maślanka i jogurt a smak nadają dodane owoce, które można łączyć w przeróżny sposób, np. Koktajl jabłkowy z migdałami i cynamonem :)

Soki z owoców i warzyw- tutaj przyda się wyciskarka lub sokowirówka do zrobienia pysznych, zdrowych soków :)
6 komentarzy: