poniedziałek, 22 maja 2017

Mazak z gumką i ścieralne strony wyd. Wilga

Seria kilku książeczek wydawnictwa Wilga ze ścieralnymi stronami i pisakiem zmywalnym to absolutny hit dla dzieciaków. Dzisiaj pokaże Wam cztery książeczki z tej serii.Połącz kropki- tu łączymy pisakiem kropki po kolei, każda kropka ma cyferkę i łączymy od 1 do 2 do 3 do 4 itp... aż powstanie nam jakiś przedmiot lub zwierzątko.

Labirynty- rysujemy drogę tak by żyrafkę poprowadzić do drzewa, myszkę do sera czy osiołka na łąkę. Po drodze czeka nas kilka ślepych zaułków czy kotki czają się na myszki, które zabłądzą.

Zabawy z literami- tutaj uczymy się literek i ćwiczymy sprawność pisanie.

Zabawa w liczenie-  nauka cyferek, liczenia, rysowanie na danych cyferkach i wpisywanie w puste pola cyferek.

Bardzo lubię takie książeczki, które przyciągają uwagę dzieci. Gadżet w postaci pisaka ze ścieralną gumką zachęci dzieci do zabawy i nauki. Dużym plusem jest to, że książeczki są wielokrotnego użytku, a pisaki ścieralne zawsze można dokupić w markecie  gdy zginą lub się wypiszą. Dzieci usprawniają sobie pracę ręki, zapamiętują i czą się logicznego myślenia. Muszą również wykazać się koncentracją oraz spostrzegawczością.  Dzięki ścieralnym stronom zabawa nigdy nie ma końca.6 komentarzy: