poniedziałek, 15 maja 2017

Tajemnicze kolorowanki wyd. Wilga

"Tajemnicze kolorowanki" wydawnictwa Wilga to seria 4 wspaniałych książeczek z różnymi zadaniami do połamania głowy.

W serii "Tajemniczych kolorowanek" znajdziemy:

Baw się liczbami- zwierzęta

W tej książeczce na każdej stronie mamy legendę z kolorami, i tak np. kolor żółty no nr 1, czerwony nr 2 ... więc pola z numer 1 kolorujemy na żółto, a te z numerem 2 na czerwono :) Na każdej stronie powstanie Nam jakieś zwierzątko :) Złam ten szyfr

To jest jedna z trudniejszych książeczek, mamy tutaj różne zadania, które musimy wykonać by pokolorować obrazek. Każda strona skrywa jakieś nowe zagadki, np. na jednej stronie mamy oceany i morza przypasowane do danych miast. Każdy zbiornik ma dany kolor. Na obrazku znajdziemy miasta, w których pola musimy pokolorować na kolor przypasowany do ich zbiorników wodnych. Na innej stronie mamy zadania z językiem, czyli słowo "cześć" poznamy aż w 6 językach i tak samo jak wyżej, każdy kraj ma inny kolor.... a tych zadań mamy aż 27 :)
Szukaj i znajdź zwierzęta

Z kolei tą książkę pokochała moja córka :) Uwielbia szukać :) A tutaj musimy znaleźć ukryte zwierzątka na stronie, później oczywiście można je pokolorować .... a jest co kolorować:)

Połącz kropki- podróże

Zadania polegają na połączeniu kropek ponumerowanych, czasem są to liczby powyżej 600, a czasem do 300. Czasem kreska przechodzi kilka razy przez jeden punkt, więc trzeba być spostrzegawczym i myśleć przy tym co się robi ;) Gdy już połączymy i powstanie Nam wspaniły rysunek to możemy go pokolorować :)
Bardzo fajna ta seria, która skradła moje serce. Jako dziecko uwielbiałam takie łamigłówki, w łączenie kropek, kolorowanie danych pól czy odszukiwanie ukrytych zwierzątek. Warto od małego ćwiczyć dziecka pamięć, koncentrację, logiczne myślenie i skupienie. Książeczki pomogą dziecku również się uspokoić i wyciszyć. A gdy dziecko zacznie się denerwować, bo nie będzie wiedziało jaki zrobić kolejny krok to zawsze na końcu książeczki ma wszystkie rozwiązania :) Na pewno dzieci nauczą się dużo cierpliwości z tymi kolorowankami, a i nie będą się nudzić przez dłuższy czas :)

4 komentarze:

  1. super, mojej córce też to szukanie zwierzątek by się spodobało. Pozdrawiam, Zosia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. całe godziny super zabawy, super- lubię takie książeczki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. bardzo fajne i rozwijające :)

    OdpowiedzUsuń