wtorek, 26 grudnia 2017

"Wieczór taki jak ten" Gabriela Gargaś

Właśnie skończyłam czytać bardzo fajną powieść Gabrieli Gargaś "Wieczór taki jak ten""Święta to szczególny czas. Czas cudów. Bo zawsze znajdzie się Ktoś, kto rozdaje prezenty, niekoniecznie pod choinką...

Michalina ma 27 lat i sama wychowuje młodszego brata. Mieszkają w przepięknej, malowniczej miejscowości u podnóża Tatr. W codziennych trudach wspiera ją jej babcia Zosia, właścicielka cukierni „Cynamonowe serca”. To za jej radą, by podreperować budżet, wnuczka postanawia na okres Bożego Narodzenia wynająć pokoje dla gości.

Do pensjonatu przyjeżdżają tylko cztery osoby: ekscentryczny rozwodnik, który najchętniej wymazałby Święta z kalendarza, starsza pani, która pragnie odzyskać utracone wspomnienia oraz tajemnicza pani doktor z córką.

Gdy dzień przed Wigilią do drzwi domu Michaliny zapuka jeszcze jeden gość, życie kobiety wywróci się do góry nogami."

 Choć to moje pierwsze spotkanie z literaturą Gabrieli Gargaś to już wiem, że nie ostatnie. W tym roku wyjątkowo powieści wydane w okresie świątecznym bardzo mnie zaskakują. Do tych książek zalicza się również "Wieczór taki jak ten". Autorka przeniosła nas w magiczny, górski, świąteczny zakątek- gdzie można zjeść najlepsze ciasta, wypić wspaniałą gorącą czekoladę z piankami oraz spędzić miło czas.

Główna bohaterka Miśka nie miała łatwego dzieciństwa, już jako dziecko musiała opiekować się swoim młodszym bratem i zająć domem. Nie było jej łatwo, ale musiała dać radę, była niewyspana, ale starała się najlepiej jak mogła. W książce bardzo dużo można wyczuć miłości jaką dawała Michalina wszystkim swoim bliskim. Miśki nie da się nie lubić i kibicuje jej się od początku. Choć na swojej drodze nie spotkała prawdziwej miłości i Artur nie wiadomo do końca czy jej dla niej odpowiedni to również pragnęłam by Michalina była z nim szczęśliwa, bo przecież go kochała i potrzebowała kogoś takiego w swoim życiu.

Na końcu książki znajdziemy kilka pomysłów na wykonanie ręcznych ozdób świątecznych- bardzo ten pomysł mi się spodobał.

Autorka zaraża swoich czytelników sporą dawką humoru, momentami miłości, kawałkiem radości i pewną magią. Piękny świąteczny opis wszelkich dekoracji, nastrój, śnieg, zapach choinki, wypieki świąteczne sprawiają, że sami czujemy się jakbyśmy tam byli i spędzali z bohaterami ten czas. Książka wciąga jak studnia bez dna i warto się oddać tej powieści. Także w te zimowe wieczory, zachęcam do znalezienia jednego lub dwóch wieczorów (bo tyle z pewnością Wam wystarczy) i oddać się lekturze.

Ten bestseller do kupienia w księgarni Tania Książka.

2 komentarze:

  1. książka porywa już od pierwszej strony, warta przeczytania. Pozdrawiam, Krystyna

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba i ja sie na nia skusze ;) pozdrawiam i zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń