wtorek, 6 lutego 2018

"Ostatni list do kochanka" Jojo Moyes

"Ostatni list od kochanka" to jedna z najpiękniejszych powieści Jojo Moyes. Autorka podbiła serca milionów czytelników bestsellerowymi "Zanim się pojawiłeś", "Kiedy odszedłeś" oraz "Dziewczyną, którą kochałeś"."Odwaga jest początkiem działania, a szczęście jego końcem. Ellie, młoda dziennikarka, natrafia na ślad romansu sprzed lat. Po wielkiej miłości, która połączyła młodą mężatkę Jennifer i Anthony’ego, szorstkiego w kontakcie, ale wrażliwego reportera, pozostały tylko listy. Przejmujące i wyjątkowe, fascynują Ellie na tyle, że postanawia poznać historię zakazanego związku i odkryć tajemnicę jego dramatycznego końca. Czy historia miłosnego skandalu z przeszłości może zupełnie odmienić życie samej Ellie i jej relację z żonatym mężczyzną?

To inspirująca historia o tym, że warto znaleźć odwagę do podjęcia decyzji, która pozwoli zyskać to, co w życiu najcenniejsze. Nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi i na przekór konwenansom.

Jeśli naprawdę kochasz, to kochaj odważnie."

Książka "Ostatni list od kochanka" to tkwiąca po przeczytaniu powieść w Naszym sercu. Jest to historia o niespełnionej miłości, niewykorzystanych szansach i niezdecydowanym losie. Bohaterowie się wciąż mijają i nie dane jest im się spotkać. Im głębiej zagłębiamy się w to opowiadanie tym bardziej Nas wciąga ta historią i stajemy się jej częścią.  Choć wciąż mi czegoś w niej brakowało, może zbyt mało emocji we mnie wzbudziła to jednak polecam tą książkę. Ma ona w sobie to coś co jednak przyciąga ci chce się poznać zakończenie tej historii. jedyne czego mi właśnie zabrakło to momentów wzruszenia.

  Na początku każdego rozdziału w tej książce znajdziemy fragment prawdziwego, ostatniego listu, maila lub innego rodzaju korespondencji. To właśnie sprawiło, że do końca też ta książka w mojej skali nie dostała 10/10. Czego nie lubię? Nie lubię czytać w książkach tego rodzaju korespondencji, nie lubię listów, maili... to wszystko mnie przytłacza i trochę nudzi. Te listy są przeciągane i tak naprawdę mogłyby składać się tylko z 2-3 zdań, a ta cała otoczka sprawia, że z reguły pomijam lub czytam tylko częściowo takie listy w książkach . No ale to tylko moje zdanie :)

Podsumowując daję 8/10 z pominięciem lub częściowym przeczytaniem listów :D

Ten bestseller do kupienia w księgarni Tania Książka.

2 komentarze:

  1. Dopiero zapoznaję się z Jojo Moyes. Do tej pory zaczytywałam się raczej w kryminałach, thrillerach, książkach z wojną w tle. Na pewno sięgnę po tę powieść.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moze sie skusze na lekture ;) pozdrawiam i zapraszam ;)

    OdpowiedzUsuń