czwartek, 26 kwietnia 2018

"Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami"

Książki Doroty Gąsiorowskiej chwalą się pozytywnymi opiniami, postanowiłam to sprawdzić zaczynając od "Dziewczyny ze sklepu z kapeluszami""Kamelia to młoda, dwudziestoczteroletnia dziewczyna, która na co dzień pomaga swojej babci Lidii prowadzić mały salonik z kapeluszami. Pomimo młodego wieku, nie uważa, że pomoc w sklepie z kapeluszami jest mało interesującym czy nudnym zajęciem, wręcz przeciwnie, ma świetne wyczucie stylu i gustu, dzięki czemu wraz ze swoją babcią jest uwielbiana przez klientki.

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy atelier z kapeluszami, Kamelia wraz z babcią goszczą w swoich progach dziennikarza, któremu planują udzielić wywiadu na temat tego niezwykłego miejsca. Pytania jednak nie podobają się Lidii, która stara się za wszelką cenę unikać na nie odpowiedzi.

Kiedy nadchodzi dzień kolejnych urodzin Kamelii, otrzymuje ona od babci broszkę z tajemniczą inskrypcją, dziewczyna czuje, że nie jest to wyłącznie zwykła rodzinna pamiątka, postanawia odkryć, jakie tajemnice kryją się za zagadkową dedykacją. Rodzinna tajemnica to jednak nie jedyna rzecz z jaką będzie musiała zmierzyć się główna bohaterka, przystojny i szarmancki dziennikarz, który jeszcze niedawno przeprowadzał z nią wywiad, teraz zainteresował się jej osobą na gruncie prywatnym.

Czy z tej relacji może rozwinąć się uczucie? Czy Kamelii uda się rozwikłać rodzinną zagadkę? Dziewczyna wkrótce będzie musiała dokonać ważnego dla swojej przyszłości wyboru."

Kamelia wraz ze swoją babcią prowadzi sklep z ręcznie robionymi kapeluszami. Pewnego dnia Lidia otrzymuje list i od tego momentu wszystko przestaje już być takie piękne jak w bajce. Pojawiają się problemy, komplikacje i tajemnice. Pojawiają się sekrety z przeszłości, które do tej pory były tak dobrze ukrywane. Kamelia postanawia poznać przeszłość i wraz ze swoimi przyjaciółmi odbywa podróż do przeszłości by rozwiązać wszystkie zagadki. Czy jej się uda wszystkiego dowiedzieć?

Książka jest na pewno z gatunku literatury obyczajowej, ale ma coś takiego fajnego w sobie, że trzyma w napięciu, aż do ostatniej strony. Piękne opisy krajobrazów pobudzają naszą wyobraźnię podczas czytania.

,,Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami'' to opowieść, które pokazuje nam jak na Nasze życie mogą wpłynąć błędy rodziców z przeszłości. Jak ich nietrafne decyzje wiele mogą znaczyć później w przyszłości. Książka na pewno daje do myślenia, a jej fabuła sprawia, że długo mamy tą książkę w pamięci. 

Mi osobiście książka bardzo się podobała i już wiem czemu mi tak polecacie Dorotę Gąsiorowską do czytania :) Na pewno kiedyś jeszcze sięgnę po jej książki, bo przede mną jeszcze wiele wiosennych nowości, które kłócą się na półce od której mam zacząć :)

Ta nowość do kupienia w księgarni Tania Książka.

1 komentarz: