poniedziałek, 28 listopada 2016

Recenzja gry Dobble Kids

Dobble Kids jest wspaniałą grą firmy Rebel, która wciąga niesamowicie. Niby mała blaszana puszka, w środku karty ze zwierzątkami, a ile fajnej zabawy :)Dobble Kids ma kilka wariantów różnych gier, my zaczęliśmy od tego, że podzieliliśmy karty na 2 osoby i każdy wykładał na stół po jednej karcie i szukaliśmy wspólnego zwierzątka na naszych kartach (a jest tylko jedna możliwość) kto pierwszy powiedział zwierzątko ten zdobywał punkt itd... Choć wydaje się to bardzo proste, to za pierwszym razem wcale takie nie jest... zwierzątka mają różne wielkości, raz są małe, na innej karcie duże.... Można również położyć na stole jedną wspólną kartę do której będziemy szukać wspólnych zwierzątek, a gracze układają swoje karty koło siebie... gdy znajdziemy wspólne zwierzątko to odwracamy kartę. Wygrywa ten co pierwszy zakryje swoje karty.

Innym pomysłem jest ułożenie pierwszej wspólnej karty na stole, gracz który odnajdzie pierwszy wspólne zwierzątko na swojej karcie układa ą kartę na wspólnej karcie i gracze szukają teraz wspólnego elementu do nowej karty itp... Wygrywa ten gracz, który pierwszy pozbędzie się swoich kart.Grę Dobble Kids kupicie tutaj

Podsumowanie: bardzo fajna gra dla małych i dużych, każdy przy niej będzie się świetnie bawił. U nas gra wywołała "kupę"  śmiechu przy zgadywaniu :) a i bez pomyłek się nie obyło :)

2 komentarze:

  1. My właśnie planujemy zakup tej gry, tylko nie możemy się zdecydować którą wersję kupić :)Pozdrawiam, Krysia

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne, na wole chwile z maluszkiem idealne :) pozdrawiam i zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń