poniedziałek, 12 grudnia 2016

Pyłek pszczeli w miodach Srebrna Pasieka Rodziny Sadowskich



 Dzisiaj trochę Wam opowiem o właściwościach zdrowotnych pyłku, dlaczego powinniśmy codziennie spożywać taki pyłek. Możemy go zalać odrobiną wody i wypić lub zjeść łyżeczkę pyłku w miodzie- taki właśnie pyłek ma w swojej ofercie Srebrna Pasieka Rodziny Sadowskich



Pyłek szczególnie jest zalecany w okresie jesienno- zimowym, kiedy jesteśmy podatni na różnego typu choroby i szukamy rozwiązań na wzmocnienie swojej odporności. Posiada właściwości przeciwzapalne, antybiotyczne, odtruwające, przeciwalergiczne, obniżające poziom tłuszczów we krwi, adaptogenne i osłonowe. Dzięki temu może być używany wspomagająco w leczeniu wielu chorób i zapobieganiu im, poprawia kondycję fizyczną i psychiczną, wpływa na wzrost hemoglobiny i czerwonych krwinek.



Warto wiedzieć, że taki pyłek to skarbnica witamin, zaledwie 60 mg pyłku to dziennie zapotrzebowanie na wszystkie witaminy naszego organizmu. Pyłki kwiatowe zawierają duże ilości witamy A, B1, B2, B6, B12, C, P, PP, a także biotynę i kwasu foliowy. W składzie pyłku znajduje się także wiele minerałów. Wśród tych, które występują w nim w wysokich stężeniach wymienia się potas, magnez, sod, żelazo, cynk i miedź.



Ponadto Pyłek pszczeli posiada właściwości hipolipemiczne – obniżające poziom tłuszczów we krwi – dzięki temu zapobiega miażdżycy, chorobie niedokrwiennej serca oraz udarom mózgu. Obniża stężenie cholesterolu całkowitego i podnosi poziom cholesterolu HDL (dobrego). Ma działanie detoksykacyjne - przyśpiesza regenerację tkanek uszkodzonych przez trucizny. Spożywanie pyłku poprawia sprawność psychiczną, wzmacnia koncentrację oraz pamięć. Jest również zalecany w leczeniu depresji i wielu innych chorób cywilizacyjnych.



Pyłek pszczeli można kupić w postaci suszonej lub zalanej w miodzie (pierzga). Ten pierwszy należy przed spożyciem zalać niewielką ilością ciepłej wody i zostawić na kilka godzin przed spożyciem, co zapewni jego lepsze trawienie i przyswajalność. Pyłek w miodzie jest praktyczniejszy i smaczniejszy – można go spożywać bezpośrednio ze słoika – jest już wstępnie rozdrobniony w wyniku miodowej kąpieli.

2 komentarze:

  1. ciekawa jestem jak się go spożywa, do czego można dodawać taki pyłek pszczeli ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Taki w miodzie można spożywać bezpośrednio ze słoiczka lub jako dodatek do herbatki, do ciast itp

      Usuń