środa, 28 grudnia 2016

Recenzja gry Planeta Zwierząt

Gra  "Planeta Zwierząt" firmy Granna ni tylko służy do zabawy, ale także w interesujący i ciekawe sposób uczy dzieci, a nawet dorosły na temat zwierząt. Dzięki tej grze możemy poznać wiele ciekawych informacji np. jak długo żyje jeleń, z jaką prędkością przemierza się wilk czy jak duża jest foka szara. Dodatkowo dowiemy się dokładnie, a na jakim kontynencie żyje dane zwierze.W pudełku znajdziemy 110 kart, 50 żetonów z punktami, 3 żetony z cechami, 6 żetonów z kontynentami oraz pionki ekologa i myśliwego.

Gra dla dzieci: od 8 lat.
Cel gry: Każdy z graczy dostaje odpowiednią ilość kart ze zwierzętami (np. jak mamy 2 graczy to po 10 kart, jak 3 graczy to po 7 kart, jak 4 graczy to po 6 kart itp...). Na stole znajdują się żetony z kontynentami i cechami- tak by dwa kontynenty przepadały na jedną cechę, np. prędkość- Europa, Afryka itp...

Celem gry jest przyporządkowanie kart do właściwych kontynentów oraz uszeregowanie ich zgodnie z wartościami ich cech. Gdy jeden z graczy pozbędzie się swoich kart, pozostali gracze dostają punkty karne za pozostałe karty, które im zostały.


Gra składa się z dwóch rund. Gracze wykonują swoje ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gracz umieszcza kartę przy wybranym kontynencie, jeśli znajdują się tam już karty to umieszcza zgodnie z przyporządkowaną cechą, pomiędzy kartami albo z przodu lub na końcu. Jeśli gracz nie umieści jej prawidłowo to cofa swoją kartę.

4 komentarze: