środa, 14 grudnia 2016

Recenzja gry "Spaghetti" Granna

Dzisiaj chciałam Wam pokazać całkiem nową grę "Spaghetti" firmy Granna. Spaghetti jest ulubionym obiadem mojego dziecka, więc ta gra od razu przypadła mojej córce do gustu :)Gra przeznaczony jest dla graczy w wieku od 6 lat, moim zdaniem młodsze dzieci również szybko rozpracują tą grę i jej zasady. Liczba uczestników rozgrywki to 2-4 osoby.

W środku opakowania znajdują się: 2  talerze (mały i duży), 27 nitek makaronu (10 naturalnych, 8 pomidorowych, 6 szpinakowych, 3 sepiowe), 4 uciekające klopsy, 12 włoskich przepisów i instrukcje, klepsydrę, żetony z punktami.

Zasady gry: W tej grze chodzi o jak najszybsze pozbycie się makaronu z talerza. Każdy z graczy w swojej turze ma 20 sekund na zebranie nitek makaronu. Możemy wziąć tylko jedną nitkę na raz,  uważając tak, aby nie nabrudzić ( żadna nitka makaronu nie może spaść na stół z talerza) oraz żeby nie możemy zrzucić klopsa z talerza.  Nitki makaronu spaghetti mają różne długości, a im dłuższy tym smaczniejszy, znaczy lepiej punktowany. Można także zdjąć klopsa, ale tylko w przypadku, gdy nie dotyka on żadnego makaronu.2 komentarze: