wtorek, 7 marca 2017

Jaś i Pusia - w domu, w przedszkolu, u lekarza wyd. Martel

Znacie serię książeczek "Jaś i Pusia" wydawnictwa Martel? My już posiadamy 3 książeczki z tej serii- "W domu", "U lekarza" i "W przedszkolu".Bardzo fajna seria książeczek do czytania dzieciom, niektóre słowa zastąpione zostały obrazkami, dzięki czemu dzieci czytają z Nami - nazywając poszczególne obrazki :) Ponadto dzieci szukają obrazków na rysunku z prawej strony (moja córka uwielbia takie szukanie)- po kilku razach już zna położenie wszystkich przedmiotów na pamięć ;) Książeczki uczą logicznego myślenia, rozwijają i wzbogacają zasób słów.

Sami bohaterowie - Jaś i Pusia są tak sympatycznie, że każde dziecko z chęcią pozna ich losy i przygody jakie im towarzyszą.

W domu- tutaj poznamy typowy dzień Jasia i Pusi, najpierw śniadanie, potem porządki, kąpiel i pora za spanie.

W przedszkolu- najpierw trzeba rozebrać się w szatni, potem czas na zabawę w gry, zabawę na placu zabaw oraz czas na toaletę.

U lekarza- Jasia bolał brzuszek, więc poszedł do szpitala, czas zbadać ząbki u dentysty, Pusię boli gardło, więc idzie do laryngologa, a na końcu razem idą do okulisty.

4 komentarze:

  1. Książeczki rewelacyjne!! córka ma je wypożyczone z biblioteki i nigdy nie chce ich wymienić na inne. polecam cała serię :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda, moje dzieci też bardzo lubią te ksiazeczki☺

      Usuń