Strony

wtorek, 7 marca 2017

"Tęcza" i "Mój pierwszy quiz" Granna

"Tęcza" i "Mój pierwszy quiz"  firmy Granna to kolejne propozycje gier dla Naszych dzieci, które rozwijają i uczą logicznego myślenia."Tęcza" 

Jest to gra, która ma na celu naukę kolorów - fioletowy, niebieski, żółty, pomarańczowy, czerwony i zielony. Dziecko rzuca kostką z kolorami i jeśli np. wypadnie żółty to szuka żółtego obrazka na żetonie i układa go na odpowiednim kolorze na planszy. Wygrywa ten co jako pierwszy zapełni planszę żetonami w sześciu kolorach :)

Moja trzyletnia córka już opanowała tą grę i ogrywa mamę za każdym razem (czasem troszkę oszukując i zamiast rzucać to układa kostkę na planszy z wybranym przez siebie kolorem :))

Wydaję mi się, że nawet młodszy dzieci mogłoby już zagrać w tą grę i oswoić się z nazwami kolorów i ich nauką."Mój pierwszy quiz" 

Największą frajdę dzieciom sprawia wkładanie paluszka w otwór na kartach i sprawdzanie czy poprawnie udzieliły odpowiedzi :) Pytania możemy sami wymyślać lub sugerować się kategoriami pod jakie są przypisane np. Jakiego koloru jest dany owoc czy zwierzę?, Co jest atrybutem lekarza czy piekarza?,Jaki przysmak jest kotka czy myszki? itp...

Dziecko znając odpowiedź wkłada paluszek w dziurkę pod obrazkiem z odpowiedzią, jeśli z drugiej strony jest klaun to znaczy, że prawidłowo udzieliło odpowiedzi :)

Za każdą poprawną odpowiedź przesuwa pionek na planszy zgodnie z ilością wyrzuconych oczek na kostce. Kolor kółka na którym postawi pionek odpowiada kolorom karty z danej kategorii tematycznej.

 Gra przeznaczona od 4 lat, ale już 2-3 latki świetnie sobie radzą z udzieleniem odpowiedzi na pytania.

2 komentarze: