Strony

poniedziałek, 6 marca 2017

"Zagadki Smoka Obiboka" i "Szukaj, szukaj" Granna

U Nas pojawiły się kolejne fajne gry firmy Granna - "Zagadki Smoka Obiboka" i "Szukaj, szukaj".

"Szukaj, szukaj" jest to nowość, gra zwyciężyła w konkursie "Wymyśl grę i zostań autorem Granny""Zagadki Smoka Obiboka"

135 zagadek i 135 odpowiedzi

"On się bardzo łatwo składa i rozkłada. Można szybko pod nim schować się, gdy pada, a gdy latem dni bywają zbyt gorące, można także nim osłonić się przed słońcem."

"Konstruuje pod sufitem swoje sieci znakomite. Pewnie zaraz w jego sieci jakaś tłusta mucha wleci."

"Ona wzwyż i w dół kursuje dla naszej wygody, ale kiedy się popsuje, przydają się schody."

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 4 do 7 lat, ale jeśli Wasze pociechy znają odpowiedzi na te zagadki to już mogą spokojnie spróbować w nią zagrać :)


 Za każdą poprawną odpowiedź gracz dostaje żeton i układa go na specjalnej planszy, wygrywa ten kto pierwszy zapełni swoją planszę żetonami :)

Jako dziecko uwielbiałam tego typu gry, przeróżne zagadki- także mam nadzieję, że i moje dzieci pokochają tego typu gry. Gra wymaga logicznego myślenia, na pewno rozwija i wzbogaca zasób słów u dziecka.


"Szukaj, szukaj"

Celem gry jest znalezienie obrazka spośród trzech kategorii: co jest największe, co jest najmniejsze oraz co nie pasuje do zbioru? Zależy co wylosujemy, kręcąc wskazówką- słoń (co jest największe), biedronka (co jest najmniejsze), kasztan (co nie pasuje) wtedy odpowiadamy na pytanie z danej kategorii.

Ten kto odpowie pierwszy zdobywa punkt, wygrywa gracz z największą ilością punktów. Ponadto możemy sami wymyślać dodatkowe pytania, by gra była atrakcyjniejsza np. Gdzie jest owoc?, Które zwierze lata?, Co ma kolce?, Co jest jadalne? itp...

Gra daje dużo możliwości, dziecko uczy się konstruować pytania, wzbogaca zasób słów i uczy logicznego myślenia.Pobudza wyobraźnie, dziecko musi sobie wyobrazić w rozmiarze rzeczywistym obrazki by wiedzieć, który przedmiot jest największy, a który najmniejszy.2 komentarze: