poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Książeczki- Klasyka polska i Klasyka bajek wyd. Wilga

Książeczki z serii Klasyka polska i Klasyka bajek wyd. Wilga to bardzo fajne, kolorowe, solidne kartonowe książeczki dla małych dzieci.W składzie książeczek "Klasyka bajek" znajdziemy bajki t.j. Czerwony kapturek, Roszpunka, Pinokio, Jaś i Małgosia, Mała Syrenka oraz Królowa Śniegu.

W składzie książeczek "Klasyka polska" znajdziemy Chory kotek, Muchy samochwały, Małpa w kąpieli (te trzy pozycje są w mojej biblioteczce)  oraz Sroka kaszkę warzyła, Paweł i Gaweł, Stefek Burchymucha.

Plusem tych książeczek jest cena- kosztują tylko 4,99 zł jak za taką jakość jest to naprawdę niewiele. Książeczki zawierają znane wszystkich bajeczki oraz wierszyki, które każde dziecko powinno poznać. Wykonane z trwałego kartonu, co sprawia że są odporne za zaginanie stron oraz są odporne na podarcie przez małe rączki:)  A w małych rączkach to one na pewno będą dosyć często :)

Moje dzieci uwielbiają gdy czytam im takie kartonowe książeczki z pojedynczymi bajeczkami, same często przewracają strony, gdzie z papierowymi, cienkimi stronami mają troszkę problem... no i czasem zdarza się, że jakaś strona się podrze...


Kolorowe grafiki sprawiają, że dzieci chętnie zaglądają do tych książeczek a czcionka pogrubiona ułatwia czytanie.Tekst jest bardzo czytelny, proporcjonalnie rozłożony na każdej stronie- pod lub nad obrazkami, dzięki czemu jedno z drugim dobrze się komponuje i ułatwia czytanie.6 komentarzy: