niedziela, 30 kwietnia 2017

Seria książeczek- Przesuń paluszkiem wyd. Wilga

Przesuń paluszkiem to nowe książeczki jakie pojawiły się na rynku pod wydawnictwem Wilga. Są to książeczki, których szukałam już od dłuższego czasu w księgarniach, a mianowicie książeczki, które zajmą na długo Wasze dziecko :)


 

Cztery książeczki i radość dziecka ogromna... wystarczy przesunąć paluszkiem i wszystko się zmienia...

Każda strona zaskoczy Nas, książeczki podzielona tematycznie- w jednej kwiatki, nietoperze i zwierzątka zasypiają... przesuwamy paluszkiem i usypiamy wszystkich do snu. Druga książeczka budzi słoneczko, ptaszki i rybki do życia... dzieci sprawiają, że zwierzątka otwierają oczka i zaczynają dzień :) W książeczce Na nocnym niebie- dzieci sprawiają, że tęcza pojawia się na niebie, kwiatki zakwitają, a w blokach zapalają się światła w oknach. W lesie wróżek- pada biały puch z nieba, braciszkowi pojawia się pierwszy ząbek i jabłuszka rosną na drzewach.

Wystarczy paluszek dziecka i książeczka zmienia się w piękną, zaczarowaną krainę, która kryje wiele tajemnic. Dziecko pobudza swoją wyobraźnię i niczym czarodziejską różdżką sprawia, że zwierzątka budzą się do życia, a gdy już są zmęczone te je ukołysze do snu, kwiatki pięknie zakwitają.

Największą radość mojej córce sprawia zdmuchiwanie świeczek z tortu, córka dmucha, a mama przesuwa paluszkiem i świeczki gasną :) I tak z 30 razy:)

Bardzo, ale to bardzo polecam te książeczki- oprócz zabawy, można wymyślać przeróżne historyjki towarzyszące danym obrazkom. Możemy opowiadać dziecku o warunkach atmosferycznych, o zwierzętach dziennych i nocnych, o tym jak rosną jabłuszka (że wcześniej pszczółki zapylają kwiatki) czy co możemy zrobić z jabłuszek oprócz ich zjedzenia itp... można wymyślać i wymyślać :)
8 komentarzy:

 1. Ale extra, po majówce szukam ich w sklepie. Pozdrawiam,mama Leny

  OdpowiedzUsuń
 2. My też musimy je miec☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne książeczki i śliczne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. cudowne te książeczki, na pewno wciągają dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale urocze! Czego to nie wymysla ;)

  OdpowiedzUsuń