wtorek, 2 maja 2017

Alicja w krainie czarów wyd. Siedmioróg

"Alicja w krainie czarów" Lewis Caroll wydawnictwa Siedmioróg- chyba nie ma osoby która nie zna tej bajki, popularnej lektury w kanonie szkolnym o zaczarowanym świecie.Pewnego upalnego dnia, gdy Alicja nie ma co ze sobą zrobić i bardzo się nudzi... zasypia. W śnie pojawia się biały królik, a skoro królik to i norka królicza do której Alicja wpada.... A o tym co dalej się dzieje, jakie ma przygody, jak wpada w tarapaty i sobie radzi to musicie sami już przeczytać :)

Autor sprawia, że czytając tą książkę sami zaczynamy wierzyć, że to wszystko dzieje się naprawdę i zaczynamy sobie wyobrażać całą akcję. W wielu fragmentach książki autor wyrywa czytelnika z błędu. Daje mu do zrozumienia, że opowiedziane przez niego historie przypominają dziewczynce zdarzenia, których świadkiem była zaledwie kilka dni wcześniej. Kiedy dziewczynce śni rozprawa w sądzie, gdy  przewraca  ławę przysięgłych, Alicja zaczyna sobie przypominać, że wygląda to jak zrzucone przez nią kilka dni temu akwarium z rybami. Wspomnienia Alicji to nic innego jak jej bujna wyobraźnia. A to wszystko to naprawdę tylko sen :)

Książka została pięknie wydane, w twardej oprawie, wzbogacona wspaniałymi ilustracjami co sprawia, ze czytelnikowi łatwiej wyobrazić sobie zwrot akcji. Jest to książka magiczna, która wzbudza u czytelnika wiele uczuć i emocji- od radości po smutek. 

Do książki została dołączona płyta CD słuchowisko z piosenkami wykonane przez plejadę najwybitniejszych aktorów i piosenkarzy.

2 komentarze:

  1. uwielbiamy Alicję :) Kasia

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy tą książeczkę i bardzo ją lubimy :)

    OdpowiedzUsuń