czwartek, 25 maja 2017

"O zaczarowanym węgorzu" i "Pięć ziarenek grochu" wyd. Martel

"O zaczarowanym węgorzu" i "Pięć ziarenek grochu" wydawnictwa Martel z serii książeczki do poduszki to mały zbiór bajek, które są elementem 30 tomowej kolekcji.W każdej z tej książeczek znajdziemy kilka bajek do przeczytania, w pierwszej są to: O zaczarowanym węgorzu, O czarodziejskim rumaku i O toruńskich piernikach ... a w drugiej znajdziemy: Pięć ziarenek grochu, Król Sielaw, O szachu i kobiercu oraz Żabi król.

Książeczki są pięknie wykonane, twardy okładki chronią przez zagnieceniem. W środku znajdziemy mnóstwo kolorowych ilustracji,  które sprawią, że dzieci chętnie będą sięgać po te bajeczki.

 Helenka- przybłęda i niedorajda- tak była nazywana przez swoją przybraną matkę. Była bardzo nieszczęśliwa, ale wysłuchiwała i wykonywała wszystkie polecenia jakie jej zlecono. Aż do dnia, gdy z wody wypłynął zaczarowany węgorz, który pomagał jej sprostać wszystkim zadaniom, a ona w tym czasie mogła odpocząć i śnić o księciu z bajki :) Sen również się spełnił, bo niedługo została żoną królewicza. Bajeczka trochę jak Kopciuszek- biedna dziewczynka, która ma złą macochę... a później w cudowny sposób spotyka swojego księcia:) Jak my lubimy takie zakończenia :)

Do każdej książki została dołączona płyta z audiobookami, które możemy wykorzystać w podróży. Podczas jazdy samochodem możemy dziecku puścić płytę z bajkami- to prawie tak jakbyśmy sami czytali :)

Zachęcam do zebrania całej kolekcji książeczek, są pięknie wydane, pięknie wyglądają na półce i będę stanowić idealne propozycje do poczytania dzieciom przed snem. Takie bajki i baśnie powinny znać wszystkie dzieci, bajki które uczą , które niosą jakiś morał, takie które dobrze się kończą :)

Do kupienia tutaj


4 komentarze: