wtorek, 30 maja 2017

Seria gier "Już gram" Granna

Seria gier "Już gram" firmy Granna to gry stworzone dla najmłodszych dzieci, pozwalają na grę pojedynczo lub z rodzicami.W skład serii "Już gram"  wchodzą gry takie jak:

Mały miś -gra polegająca na ułożeniu trzyelementowych puzzli w odpowiedniej kolejności, tak by powstały historyjki z misiami w roli głównej... np. jak lepią bałwana czy zabierają króliczka na rowerową wycieczkę ;) Gra sprawia, że dziecko uczy się opowiadać historyjki i poznaje dużo nowych słów dzięki takim zabawom oraz rozwija swoją wyobraźnię.

Zwierzątka- gra typu domino ze zwierzątkami w roli głównej, czyli należy układać kartoniki z rysunkami tak, by obok siebie znalazły się dwa takie same zwierzątka. Najlepiej grać we dwójkę :)

Plastusie- gra typu memo z kolorowymi obrazkami, które przedstawiają przedmioty wykonane z plasteliny. Gra polega na znalezieniu dwóch takich samych obrazków.

Domki- gra polegająca na dopasowaniu zwierzątek do ich domków, poprzez włożenie odpowiedniego kawałka w duży element.

Auta- gra fajna dla chłopców, choć dziewczynki też sobie świetnie poradzą :) Należy znaleźć elementy odpowiednie do danego pojazdu, czyli np. do śmieciarki musimy odnaleźć worek ze śmieciami, kosz na śmieci i pana Lisa (który jest kierowcą śmieciarki).

Mamusie- gra polegająca na dopasowaniu małych zwierzątek do dużych, np. cielaczka do krówki itp :) Każdy malec musi odnaleźć swoją mamusię :)

Jest to seria gier, która zainteresuje każdego maluszka. Moa córka, gdy miała 2 latka świetnie radziła sobie z takimi grami. Większość takich gier polega na ułożeniu kilku elementowych puzzli, tak jak Mamusie czy Domki - tutaj puzzle dwuelementowe oraz Auta i Mały miś- tutaj puzzle 3 i 4 elementowe. Oprócz ćwiczenia koncentracji i logicznego myślenia to dzieci zapoznają się z nauką układania puzzli. Gry takie jak Plastusie czy Zwierzątka wymagają już większej koncentracji i najlepiej gra się w nie w dwie osoby.


7 komentarzy: