niedziela, 4 czerwca 2017

Nowości wydawnictwa Babaryba

Ostatnio pod wydawnictwem Babaryba na rynku pojawiły się trzy nowości, o których możecie niżej przeczytać."Miastonauci" to fantastyczny świat miasta tętniącego życiem stworzony przez Tytusa Brzozowskiego, na każdej stronie spotka nas mnóstwo życiowych sytuacji, na każdej stronie "dzieje się" bardzo dużo. Jest to książka w dużym formacie, gdzie wszystko jest opisane rysunkiem, bez użycia słów. Strony pięknych panoram dużych miast namalowane akwarelami są pełne szczegółów, których nie da się dostrzec na pierwszy rzut oka- trzeba im się przyjrzeć, a wtedy widać dużo więcej. Możemy opowiadać, liczyć, opisywać czy rozwiązywać zagadki ukryte na stronach książki.
"OCH- książka pełna dźwięków" - Samego autora Herve Tullet- mam nadzieję, że nie muszę Wam przedstawiać, słynie on z książek o nieskomplikowanych rysunkach, a tak wciągających, że są popularne na całym świecie. Książki interaktywne tego autora są lepsze niż tablety, obrazki w nich ruszają się, można je naciskać, klikać, zmieniają kolory- to czysta magia. Jedna mała niebieska kropka zwana OCH, gdy staje się większa wymawiamy OCH głośniej, gdy mniejsza to ciszej... raz szybciej, raz wolniej... później OCH poznaje czerwona kropkę ACH, ale wtedy odchodzą OChy i ACHy.... a gdy dołączył do nich ŁAŁ to cały świat zwariował :D Musicie po prostu to przeżyć :)
 "Czy polubisz moją breję?" to najnowsza książka przygód słonia Leona i świnki Malinki, pełna szczerych wyznań, emocji bohaterów jakie im towarzyszą, o tym jak spróbować kogoś nie urazić czy lepiej spróbować breję, która na sam widok przyprawia już o mdłości by świnka Malinka się nie obraziła, czy powiedzieć jej prawdę czy lepiej nie ? Dzieci kochają przygody tych bohaterów;)
Mało słów, dużo treści - tak można opisać tą książkę, krótko i na temat- dzieci bardzo lubią, gdy to obrazki opowiadają im treść książki, a wplecione wątki, że potrawa śmierdzi jak stare skarpetki czy muchy latają wkoło dania sprawiają, że dzieci czytają ją z uśmiechem na twarzy i chcą poznawać nowe przygody tych bohaterów.
6 komentarzy:

  1. uwielbiamy książki Tulleta- są super:D Kasia

    OdpowiedzUsuń
  2. mamy "Naciśnij mnie" Turletta- wciąga nawet doroslych☺

    OdpowiedzUsuń
  3. Tak Tullet ma super ksiazki☺

    OdpowiedzUsuń