wtorek, 4 lipca 2017

Zupy Siostry Marii wyd. Martel

Kolejną pozycją, która powiększa moja biblioteczkę kulinarną to kolejna książką Siostry Marii- tym razem są to Zupy pod wydawnictwem Martel.W książce wiele przepisów na zupy warzywne, mięsne, owocowe, grzybowe, rybne, mleczne i chłodniki. W zimowe i jesienne dni nie ma nic lepszego na obiad jak pyszna, rozgrzewająca zupa. Moje serce skradł przepis na zupę gulaszową, którą uwielbiam i musiałam od razu przygotować. Zupka wyszła przepyszna :) Latem jednak najlepsze zupy jakie mogą być to chłodniki oraz zupy owoce. Gdy jest gorąco i nie chce się zbytnio jeść to idealnie sprawdzają się szybkie zupki owocowe, np. wiśniowa czy truskawkowa. A dzieciom również na pewno zasmakują tego rodzaju obiadki :)

Siostra Maria również przygotowała w swojej książce wiele przepisów na zupki i kremy warzywne, takie jak: fasolowe, selerowe czy koperkowe. Na pyszną kwaśnicę, zupkę piwną czy pożywną zupkę również  znajdziemy przepisy.

Zachęcam do zakupy tej książki, gdy tylko zabraknie nam pomysłów na pyszne i sycące zupki oraz te lekkie i pełne witamin :)

2 komentarze: