wtorek, 1 sierpnia 2017

"Trzy i pół sekundy" Amanda Prowse

"Trzy i pół sekundy" to książka z którą uronicie nie jedną łzę, dramat o ciężkiej chorobie z jaką musi uporać się trzy letnie dziecko.Małżeństwo Toma i Grace to zgodne i szczęśliwe małżeństwo. Do pełni szczęścia brakuje im tylko długo wyczekiwanego dziecka.
 Grace wiecznie zapracowana, więc większość obowiązków przy opiece nad dzieckiem spada na Toma. Dziewczyna przechodzi zabieg wycięcia migdałów, który udał się bez żadnych komplikacji. Po kilku dniach dziewczynka zaczyna mieć jednak dziwne objawy. Tom nagle zauważa, że ich córeczka przestała oddychać. Stracili swoją córkę, która jak się okazało podczas wyniku z sekcji zwłok zmarła na sepsę. Od tego momentu małżeństwo przeżywa kryzys, zaczynają się kłótnie. momenty bezradności, brak wsparcia i zrozumienia. Czy sobie poradzą? Czy wyjdą z tego?

Z książki możemy wzbogacić swoją wiedzę na temat samej chory jaką jest sepsa, dowiemy się o objawach, jakie są początki tej chorobę, jak sobie z nią radzić oraz czy zawsze musi to być choroba śmiertelna. Choć pierwszy raz czytałam książkę autorki Amandy Prowse to wiem, że z czasem wrócę do jej kolejnej książki. Choć książka jest bardzo wzruszająca, na pewno przy czytaniu popłynie niejedna łza  i bardzo chce się pomóc bohaterom tej książki to sama powieść wzbudza wielką refleksję i daje dużo do myślenia. Dzięki takim książką możemy zdać sobie sprawę jakie ludzie mają naprawdę problemy i wtedy nasze problemy wydają się bardzo błahe.

Ta  książka to nowość do kupienia w księgarni Tania Książka.

4 komentarze:

  1. czasem warto przeczytać taką smutną książkę by zobaczyć że inni mają dużo gorsze problemy

    OdpowiedzUsuń
  2. dla osób o mocnych nerwach, ale fajna :)

    OdpowiedzUsuń