poniedziałek, 2 października 2017

"Pieczywo" Siostry Marii wyd. Martel

Pieczywo chyba każdy z Nas je codziennie na śniadanie i kolację, a czy nie wolelibyście świeżutkich, pachnących, domowych bułeczek na śniadanie? :) Przepis na bułeczki, rogaliki, chlebki i inne pieczywa znajdziecie w książce Siostry MariiOprócz przepisów na domowe bułeczki drożdżowe, maślane, żytnie, orkiszowe, cebulowe, jogurtowe, francuskie w książce znajdziemy również przepisy na chlebki oraz na pieczywo bezglutenowe, które ostatnio jest dosyć popularne. Z racji tego, że co raz więcej osób nie może spożywać glutenu warto takie pieczywo robić samemu. Tak naprawdę wystarczy zaopatrzyć się w dobrą mąkę tupu kukurydziane, ryżowe, gryczana, ziemniaczana itp a z przepisem Siostry Marii może wyjść nam pyszne pieczywo.

Takie domowe pieczywo nie dość, że jest pyszne i pięknie pachnie to wiemy, że nie zawiera żadnych ulepszaczy. Często bułki z marketu są miękkie i świeże przez kilka dni także to już daje nam sygnał, że jest coś nie tak, a do tego są robione z mrożonego ciasta.

W dzisiejszych czasach nie musimy mieć ani specjalnego pieca, ani maszynki do pieczenia, wystarczy nam zwykły piekarnik, który każdy ma w domu. Również domowe pieczywo możemy z robić z drożdży, jeśli nie macie zakwasu (często można go kupić w piekarni).

Dzięki dokładnym opisom i wskazówkom i pięknym zdjęciom, na pewno Wasze wypieki udadzą się  z tą książką każdemu. Zaskoczcie swoich domowników i przygotujcie im pachnące bułeczki w weekend na śniadanie :)

2 komentarze: