wtorek, 5 grudnia 2017

"Gwiazdka z nieba" Katarzyna Michalak

"Gwiazdka z nieba" to najnowsza powieść Katarzyny Michalak, którą kupicie w TaniaKsiążka.pl"W śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy dochodzi do tragedii.
Sześć lat później w mazurskiej chacie nad jeziorem staje się cud.

Niektórzy ludzie, choćby mieli wszystko, nie będą szczęśliwi. Inni nie mają nic, a potrafią cieszyć się życiem. Nataniel należał do tych drugich.
W przeszłości uległ poważnemu wypadkowi,
potem zmarła jego ukochana mama, a teraz stracił jeszcze dach nad głową.
Nie miał nic, ale zyskał wolność i mógł ruszać w nieznane.

Senna – zagubiona wśród lasów wioska na Mazurach – miała być tylko krótkim przystankiem w jego podróży. Zatrzymał się w małej, opuszczonej chacie nad brzegiem jeziora. Miejscowa legenda głosiła, że ktokolwiek w niej zamieszka, straci to, co kocha.

Ale co może grozić komuś, kto stracił już wszystko?
Czy los nie mógłby w końcu nagrodzić dobrego serca i szlachetnej duszy?"


Bardzo lubię ten prosty język jaki pisze Katarzyna Michalak, jej powieści są lekkie, przyjemne i czyta je się jednym tchem. Przeczytałam już jej kilka książek i jeszcze ani razu się nie zawiodłam.

Jest to typowa literatura kobieca- pełna emocji, miłości, przyjaźni i pełnego obrotu akcji.  Choć książka zaczyna się świątecznie to jej fabuła szybka się zmienia. Po przeczytaniu książki dotarło do mnie, że nigdy nie wolno tracić nadziei. Warto również doceniać to, co mamy, na przekór całemu światu, bo może być tak że to, co mamy – to jest bardzo wiele, a gdybyśmy to stracili nie byłoby już nic. Ważne również jest to by doceniać, szanować i kochać samego siebie. Nie przejmować się tym jak inni Nas widzą i co o Nas mówią. Ważne żeby kochać i akceptować samego siebie takim jakim się jest, a wtedy inni zaczną Nas doceniać. Takie proste życiowe zasady, a naprawdę mogą okazać się bardzo skuteczne :)  „Gwiazdka z nieba” opowiada właśnie o ludziach dobrych i złych, o recepcie życie i drodze do celu.

Książka również byłaby idealnym prezentem świątecznym dla osób, które czują wewnętrzną pustkę, które nie mogą znaleźć wewnętrznego sensu życia. Takim osobom należy podarować tę "Gwiazdkę z nieba", a po przeczytaniu na pewno zaczną patrzeć na świat przez różowe okulary.

„Gwiazdka z nieba” to pierwsza część nowej sagi, drugi tom  „Promyk słońca”, ukaże się już na wiosnę 2018 roku. Ja już nie mogę się doczekać i czekam z niecierpliwością na wiosnę.

Ten bestseller do kupienia w księgarni Tania Książka.

1 komentarz: