sobota, 16 grudnia 2017

Przygoda z czytaniem wyd. Ameet

"Przygoda z czytaniem" to seria książeczek wydanych przez wydawnictwo Ameet.
Cała seria jest opatrzona logiem Disney, także właśnie z bohaterami bajek takich jak: Dosia, Zosia, Miki i inni - to właśnie z nimi uczymy się czytać."Przygoda z czytaniem" to 5 etapów na które składa się:
1- Będę czytać
2- Czytam z mamą i tatą
3- Poznaję litery
4- Czytam głośno
5- Czytam płynnie

Z córką zaczęłam od poziomu 3, czyli nauki poznania liter. W pudełeczku znajdziemy mnóstwo kart z literami i przedmiotami, np. A jak auto, G jak gepard, R jak rower itp...
Karty są bardzo kolorowe i zachęcają do poznania nowych liter.
U Nas obowiązkowo co wieczór przed zaśnięciem powtarzamy literki z kart, a efekt jest zaskakujący i cieszy mamę :)

Gdy już opanujemy literki do perfekcji przejdziemy do etapu 1, czyli Będę czytać. W książce znajdziemy proste zdania do przeczytania takie jak: To jest Zosia. Zosia ma sukienkę.

Poziom drugi to już bajeczka do przeczytania i poznania nowych słówek. W tekście mamy obrazki, które dziecku mogą podpowiadać jakie słowo jest napisane. Najpierw dzieci poznają słówka jakie będą w tekście, a potem zaczynamy czytać.

Bardzo fajna seria z ulubionymi bohaterami bajek, która zachęca do czytania i poznawania nowych liter. Dziecko samo nie nauczy się czytać, więc przez zabawę trzeba z dzieckiem ćwiczyć i pomóc mu poznawać nowe literki. My ćwiczymy, a efekty są :)

Poziomu 4 i 5 jeszcze nie mamy, ale najpierw musimy opanować te 3, by przejść dalej :)


2 komentarze: