czwartek, 7 grudnia 2017

"Zakochaj się Julio" Natalia Sońska

Przyznam się Wam, że jest to moje pierwsze spotkanie z Natalią Sońską. Także czytając "Zakochaj się Julio", nie wiedziałam czego się mogę spodziewać."Julia jest nauczycielką w jednym z krakowskich liceów. Młoda i ambitna, cieszy się wśród uczniów szacunkiem oraz sympatią. Dziewczyna ma złote serce, a dla swoich wychowanków jest w stanie zrobić wszystko, nawet narazić własną reputację!
Jakub realizuje się życiowo i zawodowo – jego firma deweloperska prężnie się rozwija, a narzeczona – Dagmara – wydaje się wymarzoną partnerką. Mimo to Jakub odczuwa pewien niedosyt i pustkę. Przypadkowe spotkanie z Julią na jednym z górskich szlaków wywoła lawinę zdarzeń. Czyżby Jakub odnalazł prawdziwą księżniczkę? Czy drogi tych dwojga zejdą się na zawsze?
Morał z tej opowieści może płynąć tylko jeden – szlachetne i dobre serce zawsze zwycięży fałsz i dwulicowość innych…"


"Zakochaj się Julio" przykuwa wzrok, dzięki swojej okładce w zimowym stylu.  Książka wprowadza czytelnika w zimowy i świąteczny nastrój, tak, że można spędzić miło czas przy kubku gorącej herbaty, pod kocem i z tą właśnie książką na kolanach. Jest to zdecydowanie babska lektura do których lubię sięgać gdy mam głową zawaloną różnymi sprawami, wtedy nie trzeba zbytnio się skupiać na różnych zwrotach akcji, trudnych nazwiskach do zapamiętania, połapaniu się kto jest z kim, czy akcja się dzieje teraz, czy to przeszłość, a może to się śni komuś itp...
 Książka jest zdecydowania napisane lekkim piórem i przyjemnie się czyta, a sama akcja dosyć wciągająca. 

Choć nie czytałam wcześniejszych książek tej autorki to wyczytałam też, że fabuła jest bardzo podobno do poprzedniej książki. Póki co nie mogę się do tego odnieść, bo nie znam poprzedniej książki, ale na pewno gdy przeczytam to wyrażę swoją opinię na ten temat :) Poprzednia książka o Kopciuszku podobno jest jak baśń. "Zakochaj się Julio" też można zdecydowania porównać do baśni, gdzie wszystko dobrze się kończy, mamy happy end. Morał z tej "baśni" jaki mogę wyciągąć to to, że dobro zawsze wygrywa nad złem.

Książka pozostanie na długo w mojej pamięci, tak samo jak jej bohaterowie. Piękne opisy góry zachwycą miłośników górskich i na pewno z wielką przyjemnością wyobrażą sobie piękne górskie krajobrazy. Można poczuć tą magię i klimat górski z bohaterami. Samej Julii po prostu nie sposób nie lubić i od samego początku życzyłam jej jak najlepiej. Także z wielką przyjemnością uzupełnię swoją biblioteczkę kolejnych pozycjami Sońskiej i będę ją powiększać i czytać, gdy tylko dopadnie mnie handra. Autorka pisze tak, że humor i samopoczucie czytelnika od razu stają się lepsze.

Ten bestseller do kupienia w księgarni Tania Książka.

2 komentarze:

  1. czytała, również mi się bardzo podobało. Przeczytałam w 2 wieczory. Karolina ze Szczecina.

    OdpowiedzUsuń