poniedziałek, 29 stycznia 2018

"Milczące dziecko" Sarah A. Denzil

"Milczące dziecko" pod wydanictwem Filia"Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono. Dopiero dziesięć lat później Emma odkryła, że na powrót może cieszyć się życiem. Wyszła za mąż, oczekuje drugiego dziecka i poczuła, że znowu ma kontrolę nad swoim życiem. I wtedy wraca do niej Aiden. Chłopak nie jest w stanie mówić, ale jego ciało opowiada historię zaginięcia. Liczne rany i złamania rzucają nieco światła na koszmar, przez który przeszedł. Okazuje się również, że Aiden wcale nie wpadł do wody. Aiden został porwany.
Emma usiłuje porozumieć się z nastolatkiem i odkryć tożsamość sprawcy bestialskich czynów. Ale kto w ich małej wiosce mógł dopuścić się tak straszliwej zbrodni? Tylko jej syn zna całą prawdę. Jednak jak opowiedzieć o niewyobrażalnym?"

Wspaniała książka, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Nie raz wywołuje dreszczyk emocji, a efektem są obgryzione wszystkie paznokcie u ręki :) Wstrząsająca historia, której nikt by nie chciał przeżyć. Emma straciła swoje dziecko, które uciekło z przedszkola, gdy rzeka wylewała się i groziło powodzią.  Po kilku latach ułożyła sobie życie na nowo, poznała nowego faceta,  zaszła w kolejną ciążę, życie zaczęło się od nowa.... a tu telefon. Jej syn został odnaleziony po 10 latach. Jednak już nic nie jest takie jak dawniej.

Czytając książkę odnosimy wrażenie, że akcja dzieje się naprawdę, tuż za rogiem. Nie mogłam się oderwać od tej powieści - jest tak napisana, że ciężko ją odłożyć i przestać czytać. Nie wiadomo co się stanie, gdy przewrócimy kartkę.

Tego rodzaju książki dają dużo do myślenia, a gdy wychodzimy ze swoimi dziećmi do sklepu czy na dwór to mamy oczy otwarte dookoła głowy. Jesteśmy bardziej otwarci i przezorni na różne sytuacje. Nie wiemy co się czai za rogiem, gdy dziecko zniknie nam na chwilę z oczu to mamy przeróżne wizje. Czy ktoś je porwał, czy nie wpadło pod samochód itp...


Myślę, że każda matka powinna przeczytać "Milczące dziecko", ten thriller psychologiczny pozwoli otworzyć nam oczy na świat. Zdecydowanie polecam i uważam, że jest to jeden z lepszych thrillerów jaki ostatnio czytałam.

1 komentarz: