Strony

wtorek, 9 stycznia 2018

Wyspa Smoków i Rekin

Dwie nowe gry firmy Granna - Rekin i Wyspa smoków to gry, które wciągają od pierwszej partyjki :)


Rekin

Ta gra polega na dopłynięciu małymi rybkami do celu, tak by wcześniej nie zostały pożarte przez drapieżniki.

W pudełku znajdziemy:
* plansza
* 2 kostki
* 6 żetonów rekinów
* 4 znaczniki gracza
* 12 rybek (po 3 z każdego koloru)
* instrukcję
 
"Twoim celem jest pomóc małym rybkom umknąć złym drapieżnikom. Wygrywasz, jeśli jako pierwszy dotrzesz jedną ze swoich rybek na rafę lub jako jedyny pozostaniesz w grze.
Piękne grafiki przyciągną do stołu graczy w każdym wieku i pozwolą Wam na moment przenieść się
do niesamowitej podwodnej krainy.
Zasady Rekina są proste i szybkie do wytłumaczenia – idealnie skrojone na potrzeby młodego odbiorcy. Poziom trudności gry możecie też dowolnie zwiększać dobierając większe drapieżniki lub decydując się na konfrontację aż z czterema grubymi rybami."

Wyspa smoków

Jest to gra kooperacyjna, bez używania rywalizacji uczy jak osiągnąć cel łącząc swoje siły. Zadaniem graczy jest ułożenie zamku tak by smoki nie zdążyły zablokować wejścia do niego.   

W pudełku znajdziemy:
* planszę
* 5 żetonów smoków
* 4 pionki
* kostkę
* instrukcję
* 9 elementów zamku"W swojej kolejce gracz wykonuje rzut kostką i przesuwa się na planszy o tyle pól, ile oczek wypadło na kostce (od 1 do 4). Jeśli na polu, na które wszedł gracz, znajduje się fragment zamku, to należy ściągnąć go z planszy i położyć przed sobą. Jeżeli w swoim ruchu gracz dotarł do pola startowego (czyli okrążył planszę), to kładzie przenoszony przez siebie element zamku na odpowiadającym mu polu na obrysie zamku.
Jeśli natomiast na kostce wypadnie wizerunek Smoka to gracz zamiast przesuwać swój pionek, przesuwa o jedno pole jeden żeton z wizerunkiem smoka. Kiedy gracz wejdzie na pole ze smokiem, musi ukryć się w Zaczarowanym Lesie. Uwolnić można go jedynie wtedy, gdy w swoim ruchu na kostce wypadnie wizerunek Słoneczka. Ten symbol pozwala również na przesunięcie swojego pionka od 1 do 5 pól."
Bardzo fajne gry, które uczą jak grać w zespole. Każda z gier wykonana bardzo solidnie, kolorowe grafiki zachęcają do grania. Grom nie ma co zarzucić, jak zwykle Granna stanęła na wysokości zadania i stworzyła dwie fantastyczne gry, które zachęcą całą rodzinę do spędzenie wolnego czasu i rozegraniu partyjki :)

2 komentarze: