Strony

środa, 7 lutego 2018

Niezłe ziółka i Imionki firmy Granna

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić dwie nowe gry, które niedawno pojawiły się w Naszym domu, a mianowicie "Niezłe ziółka" oraz "Imionki" firmy Granna Imionki- gracz odsłania kartę  z wierzchu talii, jeśli potworek pojawia się na stole pierwszy raz to gracz nadaje mu imię np. Pan Długonogi, Baba Jaga Ten, Jagodowy Słoń, Brudna Skarpeta czy Kartofel (takie propozycje były u Nas :))  Natomiast jeśli potworek pojawia się na stole po raz kolejny, to osoba, która jako pierwsza wypowie jego imię zdobywa punkt. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów.

Bardzo fajna gra dla dzieci, która wymaga myślenia, kreatywności, refleksu, a przede wszystkim dobrej pamięci. Każda nowa partia gry to nowe imiona, a po kilku takich rundkach ma się naprawdę niezły mętlik w głowie. Tym bardziej, że córka wymyślała nazwy 2 lub 3 członowe. Czasem musiałyśmy zapisywać, bo potem się kłóciłyśmy kto ma rację :D


Niezłe ziółka- to gra już dla starszych dzieci, polega na zdobywaniu punktów za działania w prywatnym i wspólnym ogrodzie, a mianowicie za sianie i sadzenie ziół.

Dzięki tej grze można się podszkolić w temacie ziół, zapoznać się z rysunkami danej roślinki lub jej krótkim opisem. Gra na pewno spodoba się małym ogrodnikom, bo przecież dzieci uwielbiają pracę w ziemi :)1 komentarz: