sobota, 3 marca 2018

"Kobieta w oknie" A.J. Finn

Kobieta w oknie to obowiązkowa lektura dla tych co lubują się w thrillerach.


"Anna Fox straciła wszystko: szczęśliwą rodzinę, pracę oraz zdrowie. Od miesięcy nie postawiła stopy za progiem domu. Całe dnie spędza w Internecie, przed telewizorem lub szpiegując sąsiadów za pomocą aparatu fotograficznego. Pozbawiona własnego życia coraz bardziej zaczyna przeżywać cudze...
Najwięcej uwagi poświęca Russellom, rodzinie nowej w tej okolicy i tak podobnej do tej, którą jeszcze niedawno sama miała. Jednak pewnej nocy widzi coś, czego nie powinna oglądać. Jej świat się rozpada, a na jaw wychodzą szokujące sekrety.
Co jest prawdą, a co zmyśleniem? Kto jest w niebezpieczeństwie, a kto panuje nad sytuacją? W tym piekielnie wciągającym thrillerze nikt – i nic – nie jest tym, czym się wydaje!"

Ostatnio sporo można znaleźć w księgarniach tytułów thrillerów mających w nazwie: kobieta lub dziewczyna, np "Tamta dziewczyna", "Ta dziewczyna", "Dziewczyna z pociągu", "Dziewczyna z Brooklynu", teraz pewnie zacznie się seria kobiet- pierwszą już mamy: "Kobieta w oknie".

Często ostatnio motywem przewodnim thrillerów jest motyw szpiegujący sąsiadów, obserwowanie ich i życie ich życiem, ostatnio czytałam przynajmniej dwie takie książki.

Poza tym, że motywy się powtarzają to książka jednak bardzo mi się podobała. Sam początek nieco nudny i momentami miałam już książkę odłożyć. Jednak cieszę się, że tego nie zrobiłam, bo akcja się rozkręciła. Akcja toczy się w zamkniętej przestrzeni, przez co prawie połowa książki strasznie nam się wydłuża. Trochę się zastanawiam czy tych pierwszych stu stron nie poleciłabym komuś pominąć, bo one naprawdę potrafią zniechęcić czytelnika. Natomiast pomysł na drugą część książki był strzałem w dziesiątkę i fabuła naprawdę wciąga. Są momenty, że czytelnik stawia sobie pytania czy to wszystko co się dzieje to tylko urojenia bohaterki czy to wszystko wydarzyło się naprawdę.  W książce jest bardzo dużo różnych i mało przewidywalnych zwrotów akcji. 

Życie Anny wzbudza wzbudzało we mnie różne emocje. Całą historię poznajemy również z punktu widzenia Anny Fox, która jest przedstawiona w formie pamiętnika.  Do samego końca nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić co tak naprawdę dzieje się w życiu zarówno Anny jak i rodziny Russell'ów.  Głównej bohaterce na początku bardzo współczujemy z racji tego co wydarzyło się w jej życiu, ale z drugiej strony jest to postać, która potrafi irytować, np. pomimo tego, że nie wolno jej było to piła alkohol w towarzystwie bardzo silnych leków co odbijało się na jej zdrowiu.  

Książka mimo wszystko warta przeczytania dla miłośników thrillerów oraz dla tych, co lubią zajrzeć w czyjeś wnętrze.

Ten bestseller do kupienia w księgarni Tania Książka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz