środa, 21 marca 2018

"Pies i kot" wyd. Adamada

"Pies i kot" wydawnictwo Adamada to zbiór opowiadań, które można czytać po kolei lub osobno.
"Kiedy bezdomny kot spotyka bezpańskiego psa – to może być początek wspaniałej przyjaźni.
Perseusz i Burek razem wyruszają w świat, gdzie czeka ich wiele przygód. Znajdują nawet przytulny dom, a raczej przytulną jaskinię, i zamieszkują w niej z nowymi przyjaciółmi: wilczkiem i lwem. W takim gronie można wszystko: uratować smoka, postraszyć łobuziaków czy upiec precelki.
Uwaga: podczas lektury prosimy nie drażnić złotej rybki! Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne szkody."

Pies i kot to najlepsi przyjaciele. W książce zostały napomniane bardzo ważne tematy jak odrzucenie, samotność czy bezdomność.  Choć pies z kotkiem bardzo się od siebie różnią to bardzo się polubili i zaprzyjaźnili.Sam początek jest dość smutny, bo właściciele pozbywają się pieska ze swojego domu, a tymczasem w innym domu ktoś pozbywa się kotka. Choć zwierzaki stały się bezdomnymi to trafiają na siebie, a między nimi powstaje wielka nić sympatii i przyjaźni. Od tego momentu jest już tylko lepiej :)


W książce znajdziemy kilka opowiadań, które tworzą jedną całość, jednak można je również czytać osobno. Rozdziały są krótkie, bo mają zaledwie 2 strony, więc na pewno nie znudzą się podczas czytaniu dziecku. Książka została wzbogacona w piosenki, rymowanki i różnego typu zagadki, które skutecznie przyciągają uwagę. Autorka zwraca również uwagę na to jak warto pomagać innym ludziom czy zwierzętom, którzy tej pomocy od Nas potrzebują.3 komentarze: