czwartek, 26 kwietnia 2018

"Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą" A. Krawczyk

"Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą" wydawnictwa Filia jest to pierwszy tom nowej sagi Uśmiech losu- Agnieszki Krawczyk.
"W kamieniczce na krakowskich Dębnikach mieszkają różni lokatorzy: zadzierający nosa posiadacz sieci restauracji, emerytowana artystka, młoda matka z dwójką uroczych dzieci, para nadętych pracowników korporacji i wreszcie rodzina, w której wszystkie kobiety noszą imiona zaczerpnięte z dramatów Szekspira.
Stary dom kryje niejeden sekret. Jego tajemniczy właściciel proponuje mieszkańcom udział w pewnym zaskakującym wyzwaniu. Czy zagadkowe zadanie okaże się dla sąsiadów uśmiechem losu, czy trudnym do pokonania problemem?"

Kolejna książka obyczajowa, ostatnio takie najbardziej lubię, bo przy dwójce dzieci to najlepsze książki na zrelaksowanie się pod kocem po ciężkim dniu. Często w weekend zabieram takie książki na działkę i marzę o tym, by odpocząć na hamaku z dobrą książką... jednak przy dzieciach jeszcze to mi się nie udało, więc tylko mam czas wieczorem jak pójdą spać :)

Akcja rozgrywa się w Krakowie. A dokładnie w kamienicy w Krakowie.Do lokatorów dołącza młoda pianistka z dwójką bliźniąt. Kobieta po burzliwej przeszłości pragnie zacząć wszystko od nowa i to właśnie w Krakowie liczy na lepsze jutro. Początkowo pomagają jej sąsiedzi, którzy mają różne intencje. Każdy sąsiad ma jakieś tajemnice i coś do odkrycia ze swojej przeszłości. Relacje pomiędzy sąsiadami są nietypowe, a dlaczego? O tym już musicie się przekonać sami. Jest to dużo przyjaźni, sympatii, ale także pajawiają się pewne intrygi i sekrety.

Książka warta przeczytania i poznania wszystkich lokatorów krakowskiej kamienicy. Ciekawa jestem, którego sąsiada najbardziej polubicie :) Bo ja mam swój typ ;) Na pewno sięgnę po drugi tom tej sagi, bo jestem ciekawa jak dalsze losy się potoczą :)

1 komentarz:

  1. ja czekam na wszystkie tomy i wtedy zacznę czytac😊

    OdpowiedzUsuń