wtorek, 12 lutego 2019

"Czerwień kości" Ann Cleeves

"Czerwień kości" to trzeci tom serii szetlandzkiej wydawnictwa Czwarta Strona, uwielbiam te przesyłki z kolorowymi piórkami, które są symbolem nowego tomu tej serii. Teraz pozostaje mi czekać na błękitne piórko :)


"Kiedy młoda kobieta pracująca na wykopaliskach w Whalsay odkrywa pozostawione tam ludzkie szczątki, wieść elektryzuje mieszkańców Szetlandów, zwłaszcza że z początku nikt nie wie, z jakiego okresu pochodzą zwłoki. Niedługo później dochodzi do morderstwa, a detektyw Jimmy Perez rozpoczyna śledztwo. Wkrótce okazuje się, że otoczeni przez morską pustkę ludzie skrzętnie chronią swoje tajemnice. Kiedy detektyw przygląda się po kolei ludziom uwikłanym w sprawę, odkrywa trwający od kilku pokoleń konflikt pomiędzy dwiema rodzinami. W końcu ginie kolejna osoba, a wyspę spowija upiorna mgła, która również utrudnia prowadzone śledztwo. "

Muszę przyznać, że seria szetlandza, która została wydana po raz pierwszy w Polsce wciągnęła mnie na całego. Z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnych tomów. Bardzo mnie wciągnęły te wszystkie tajemnice, ten mroczny klimat i ta nutka niepewności co dalej. Na szczęście będzie jeszcze jeden tom tej serii- ja już nie mogę się doczekać :) Jednak jeszcze do lata trochę miesięcy oczekiwania przede mną.


Na wykopaliskach zostają odkryte ludzkie kości. Dookoła pełno jest zainteresowanych. Niebawem po tym odkryciu dochodzi do morderstwa w okolicy. Do akcji wkracza detektyw Perez, która rozpoczyna swoją pracę.  Po kilku dniach słyszymy o kolejnym morderstwie. Napięcie rośnie, a z każdym dniem robi się co raz bardziej niebezpiecznie. Miejscowi ukrywają pewne tajemnicy, z którymi niechętnie chcą się dzielić. A właśnie te informacje może i by pomogły w śledztwie. Czy będę kolejne ofiary? Czy zakończenie jest przewidywalne? Dla mnie było totalnym zaskoczeniem i już nie mogę się doczekać kolejnego tomu :)

3 komentarze: