środa, 31 lipca 2019

"Zagubiona" Katarzyna Michalak

"Zagubiona" to drugi tom trylogii. Pierwszy tom to "Pisarka", a trzeci, który niebawem się pojawi w księgarniach to "Marzycielka".

W pierwszym tomie  główna bohaterka Weronika  nie miała łatwego dzieciństwa, jej matka należy do dość surowych osób, które nie potrafią obdarzyć własnego dziecka miłością. Wydawałoby się, że już tyle ją złego spotkało, że teraz czas na lepsze zmiany.... jak to mówią: po burzy zawsze wychodzi słońce.... jednak nie w przypadku naszej bohaterki. Ona ma totalnego pecha do ludzi, którzy ją otaczają. Choć w pewnym momencie miałam już pewność, że skoro Nika dostaje prace, zakłada własną rodzinę to może teraz będzie ten przełomowy moment w jej życiu... to niestety....
Wiktor odsiaduje wyrok i póki co unika kontaktu z dziewczyną, a ona tak za nim tęskni...
Choć mam nadzieję, że uda im się być razem w kolejnym tomie, którego już nie mogę się doczekać to po autorce sama już nie wiem czego mogę się spodziewać. Autorka jest kompletnie nieprzewidywalna :)

W książce zostało poruszonych wiele tematów tabu np. znęcanie się nad ludźmi- dosłownie, przemoc domowa, manipulacja... są to tematy dość ciężkie, ale dzięki nim czytając tą książkę miałam jakąś iskierkę nadziei, że chociaż w taki sposób mogę pomóc Weronice. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom i jestem pełna nadziei, że w końcu będą jakieś  szczęśliwe i pełne miłości dni w życiu Niki.

nowość kupicie w księgarni TaniaKsiażka.pl

3 komentarze: