poniedziałek, 11 lutego 2013

Nigella Lawson - kulinarna bogini

  "Gdyby dało się stworzyć esencję Nigelii Lawson, jakie miałaby ona składniki? Pewność siebie, obycie, miłość do właściwych mężczyzn i uprzywilejowane pochodzenie sprawiły, że ta niegdyś nieśmiała pisarka i szanowana publicystka kulinarna stała się gwiazdą i celebrytką na całym świecie."

    "Jednak za jej fortuną i popularnością kryje się dramatyczna historia rodzinna, pełna bólu i żalu - niemal niemożliwych do zniesienia dla jednej osoby. Matka Nigelli zmarła na raka wątroby, gdy ta miała zaledwie 25 lat; jej młodsza siostra Thomasina zmarła na raka piersi, gdy Nigella była w dziewiątym miesiącu ciąży; drugie dziecko Nigelli miało zaledwie sześć miesięcy, kiedy u jej ukochanego męża, dziennikarza Johna Diamonda, rozpoznano raka gardła."

   "Mimo to bestsellerowa autorka pięciu książek kucharskich, prezenterka telewizyjna, projektantka przyborów kuchennych i matka dwójki małych dzieci stała się dla wielu inspirującą ikoną życia w całej pełni. Nigellę uwielbiają mężczyźni i kobiety - kochają w niej zarówno kulinarną pasję, jak i jej apetyczne kształty."


   Bardzo ciekawa historia Nigelli Lawson opisana w jednej książce, którą musicie koniecznie poznać. Czy nie lepiej korzysta się z przepisów kulinarnej bogini, kiedy zna się jej historię... książkę czyta się jednym tchem i jest bardzo przejrzyście napisana.... Co więcej mogę Wam powiedzieć, musicie sami po prostu przeczytać. Książkę możecie kupić tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz