wtorek, 25 października 2016

Recenzja gry Nie Śmiej się Alexander

Dzisiaj mam dla Was kolejną propozycję na fajną grę rodzinną od 3 do 12 graczy, proponowany wiek to 8+. Gra "Nie Śmiej się" firmy Alexander to wspaniała forma rozrywki, a przy tym bez śmiechu się nie obejdzie :)
W środku gry znajdziemy: planszę do gry, kolorową kostkę, 165 szt kart z hasłami, 12 szt pionków, klepsydrę odmierzającą czas, tarczę losującą oraz nos klauna.Zasady gry: Grę rozpoczyna gracz z najgłośniejszym śmiechem :) Wylosowany zawodnik przez tarczę ze wskazówką losuje kartę z hasłami. Rzuca kostką w celu ustaleniu z którego pola będzie prezentował hasło np. gdy wylosuje kolor niebieski to prezentuje hasło z pola niebieskiego itp. jeśli na kostce wypadnie uśmiech to gracz wybiera sam hasło, tak samo dzieje się w przypadku wylosowania nosa klauna.Gracz zakłada nos klauna i prezentuje hasło. Hasła są przeróżne, trudne i łatwe do pokazania, niektóre na pewno wywołają dużo śmiechu. Gracz prezentuje hasło przez czas, który odmierza klepsydra. Pozostali gracze znają prezentowane hasło, więc nie muszą go odgadywać, chodzi o to by gracz rozśmieszył pozostałych i w jak najzabawniejszy sposób przedstawił hasło.
Prezentacja trwa do momentu rozśmieszenia pierwszego przeciwnika lub skończenia czasu. Jeśli uda się rozśmieszyć kogoś to gracz pozostaje na planszy bez przesuwania pionka, jeśli się nie uda i czas się skończył to przesuwa pionek w kierunku Uśmiechu. Jeśli gracz prezentuje hasło z nosem klauna wtedy przesuwa swój pionek o 2 pola. Gra kończy się gdy pierwszy gracz dojdzie do pola z Uśmiechem na planszy.

Drugi wariant gry polega na odgadnięciu przez przeciwników prezentowanego hasła. Pozostałe zasady jak wyżej.

4 komentarze:

 1. uwielbiam takie gry! świetny sposób na spędzanie wolnego czasu ;) wbrew pozorom wcale nie są tylko dla dzieci :D przy tej na pewno jest wesoło ;)
  btw, zawsze gdy zaglądnę na Twojego bloga mam problem z jego opuszczeniem... tyle tu ciekawych przepisów! :)
  pozdrawiam
  www.zyciejakpomarancze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. super gra, chyba warto się w nią zaopatrzyć

  OdpowiedzUsuń
 3. Gra zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. zapisuję na listę rzeczy planowanych do zakupu :)

  OdpowiedzUsuń