poniedziałek, 19 czerwca 2017

"Diamentowa Góra" Cecilly Wong

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć krótko o książce "Diamentowa Góra", to książka z którą spędziłam miniony weekend:) Książka tak mnie pochłonęła, że musiałam ją skończyć :)
Pod koniec XIX wieku bardzo bogaty przedsiębiorca Frank Leong opuszcza Chiny w obawie przed zbliżającą się wojną i udaje się z rodziną na hawajską wyspę Oahu. Miejsce wydaje mu się bezpieczne i planuje tam wychować swojego syna.  Bohai, bo tak ma na imię całe dnie przesiaduje w swoim pokoju, czytając książki. Nieoczekiwanie żona Franka- Lin zachodzi w ciążę  rodzi mu się drugi syn- przeciwieństwo pierwszego. I to właśnie on staje się oczkiem w głowie Franka. Choć Bohai nie jest synem Lin, to postanawia mu pomóc i próbuje znaleźć mu żoną. Ma nadzieję, że to mu pomoże i odmieni jego życie.  Amy- córka biednego fotografa zgadza się na ślub. Kilka dni później Frank umiera, a na jaw wychodzą powoli sekrety i tajemnice, które były ukrywane przez kilkadziesiąt lat.

Choć sam początek książki jest mało interesujący i wolno się go czyta, to kolejne rozdziały sprawiają, że chce się czytać i zagłębiać w tą powieść. Zawarta jest tutaj stara, wywodząca się z Chin legenda o czerwonej nici, głosząca, że każda osoba jest przywiązana do konkretnego człowieka, natomiast Ci, którzy zerwali tę niewidzialną więź – zostaną przeklętymi.

Autorka piszę jasnym i czytelnym językiem, jednak jak dla mnie jest trochę zbyt dużo opisów, jednak to sprawia, że nie możemy się doczekać kolejnej akcji. Na pewno po przeczytaniu pozostają w głowie przesądy i wierzenia bohaterów oraz legenda o czerwonej nici, która jest bardzo intrygująca i poruszająca.

 Ten bestseller do kupienia w księgarni Tania Książka.

3 komentarze:

  1. Sama chętnie sięgnęłabym po nią ;) pozdrawiam i zapraszam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. super, czytałam. Choć faktycznie mogłoby być trochę mniej opisów i ich szczegółów.

    OdpowiedzUsuń
  3. całkiem wciągająca książka. Krysia.

    OdpowiedzUsuń