piątek, 6 kwietnia 2018

"To zdarza się tylko w filmach" Holly Bourne

Historia jak w książce "To zdarza się tylko w filmach" Holly Bourne wydawnictwa Zielona Sowa to historia, nie koniecznie jak  z filmu.


"Miłość przestała interesować Audrey, od kiedy z powodu ojca jej matka przeszła załamanie nerwowe. By odciąć się od rodzinnych problemów dziewczyna zatrudnia się w kinie. Tam poznaje niedoszłego filmowca Harry’ego. Nikt nie spodziewa się, że Audrey i Harry zakochają się w sobie tak szybko i szaleńczo. Jednak ich uczucie nie sprawi, że wszystko pójdzie jak z płatka. Niestety prawdziwa miłość nie zawsze jest taka, jak w filmach…
Najwspanialsza historia miłosna nie opowiada o pocałunkach w śniegu czy pożegnaniach na lotnisku. Opowiada o cierpieniu, zakłopotaniu, nadziei i zdziwieniu, a przy tym zakazuje tandetnych frazesów. Oraz o zombie… Holly Bourne mierzy się z prawdziwą miłością w swojej przezabawnej i przejmującej powieści."

Książka przeznaczona dla nastolatków od 15 lat, ale niejeden dorosły również sięgnie po tą książkę. Historia wciągająca,  o miłości- czy z happy endem? Niekoniecznie, jest to historia o pięknej miłości jak z filmu. Prawdziwe życie, nie co inaczej wygląda. Jest to historia o nadziei na lepsze jutro, o wylanych łzach i złamanym sercu. Nie ma tutaj motyli w brzuchu czy różowych okularów na nosie głównych bohaterów. Historia inna niż w te w filmach, ale taka którą warto poznać.


Opowieść czyta się dość przyjemnie i szybko kończy się książkę, opowieść inna niż wszystko, więć warto dla tej swojej odmienności po nią sięgnąć.

1 komentarz: