sobota, 9 czerwca 2018

"GPS Szczęścia czyli jak wydostać się z Czarnej D."

 "GPS Szczęścia czyli jak wydostać się z Czarnej D." to książka, którą bardzo chciałam przeczytać, choć trochę się na niej zawiodłam.


"Kto z nas nie miał w życiu chwil kiedy myślał, że to już koniec? Nie przyjdzie do nas nic lepszego, nie stanie się nic nowego, a na dodatek to najgorsze, co mogło nas spotkać? Zapewne wiele osób doświadcza takich przemyśleń, jednak jest coś, o czym nie wolno zapominać: nigdy nie daj się wciągnąć w to bagno! "GPS szczęścia, czyli jak się wydostać z Czarnej D." to praktyczny poradnik, który pokaże Ci, co robić!

Nastaje moment, kiedy nie mamy siły iść dalej. Nie mamy nadziei, chęci, widzimy wszystko w czarnych barwach. Wracamy wspomnieniami do jeszcze gorszych chwil, nie potrafimy przemówić sobie do rozsądku. Jeśli trwa to tylko chwilę, nie ma się czego obawiać! To naturalny i całkowicie normalny stan obniżenia nastroju, potocznie zwany "dołkiem". Tylko co, jeśli zaczynamy zapuszczać w nim korzenie i nie potrafimy się z niego wydostać? Właśnie na takie sytuacje przyda się bez wątpienia książka "GPS szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D."!

Kto nie słyszał określenia o tym, że jest się w "Czarnej D."? To paskudna dziura, która wciąga bez sumienia i czasami ciągnie za nogi, byleby tylko się z niej nie wydostać. Na to jednak mają swoje sposoby autorki, czyli Magdalena Witkiewicz i Marzena Grochowska. Nawet, jeśli myślimy, że świat się skończył, nie wolno się poddawać. Szukanie źródeł motywacji i jakiegokolwiek pocieszenia może sprawić, że pogubimy się jeszcze bardziej, dlatego należy nauczyć się robić to efektywnie. Nie chcesz nigdy więcej odwiedzać sławnej Czarnej D.? Albo może powinieneś zdecydowanie skrócić przebywanie w niej? Ta pozycja zdecydowanie Ci w tym pomoże!"


Z racji tego, że wielbiam książki Magdaleny Witkiewicz to nie mogłam sobie odpuścić tej pozycji. Trochę się łudziłam, że będą tu fajne historie, że nie będzie to poradnik, że warto itp...

Sam pomysł może na taką książkę nie jest głupi, bo coraz więcej z nas poszukuje wsparcia, pocieszenia w książkach i tutaj możemy je znaleźć. Krótkie historyjki, a nawet bardzo krótkie (a pewnie połowę z nich każdy z nas przeżył) na pewno dadzą nam inne spojrzenie na życie i to co się dzieje dookoła nas. Nie jednemu polepszy humor ta książka i da do myślenia.

Ja jednak liczyła, trochę na coś innego, coś co mnie wciągnie i nie będę mogła się oderwać od czytania. Jak widać poradniki nie są dla mnie i te normalne i te nietypowe :) Ale pomysł super i wydanie także :) Na pewno ta książka znajdzie swoich fanów, a i może być fajnym prezentem dla osób, które ciągle są w Czarnej Dupie :) Bo takich wśród Nas nie brakuje :D

Ta nowość do kupienia w księgarni Tania Książka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz