poniedziałek, 4 czerwca 2018

"Łowcy obrazków część 3"

 "Łowcy obrazków" wydawnictwa Adama to super książeczki, które ucieszą każde dziecko."Seria Łowcy obrazków – dla początkujących odkrywców to świetna zabawa w odszukiwanie ukrytych rysunków. Ale nie tylko – w książkach są też naklejki, zabawne historyjki, kolorowanki oraz zagadki logiczne.
Zdaniem pedagogów rozwiązywanie zagadek z tej książki uczy zwracania uwagi na szczegóły, rozwija zdolność obserwacji i koncentrowania się. Ponadto dziecko doskonali umiejętności związane z krytycznym myśleniem: porządkowanie, liczenie, porównywanie, a także rozpoznawanie liter, liczb i kolorów. Maluch wzbogaca przy tym s woje słownictwo i nabiera poczucia pewności siebie.Będzie mu potrzebna wasza pomoc przy czytaniu poleceń i niekiedy podczas szukania rozwiązania. Przyjemnej zabawy!
Na końcu książki zamieściliśmy odpowiedzi. Można sprawdzić, czy zadania zostały poprawnie rozwiązane."

Łowcy obrazków to ukryte obrazki, naklejki i ćwiczenia do wykonania. My najbardziej lubimy odnajdywanie poukrywanych przedmiotów oraz naklejki, które dopiero możemy nakleić jak odnajdziemy dany przedmiot (bo również on jest ukryty). W środku znajdziemy również krótkie opowiadanie- Prezent dla Sowy oraz zadania do wykonania takie jak: połączenie kropek, znalezienie różnic oraz takie, żeby coś dorysować.


Obrazki z naklejkami można dodatkowo pokolorować. Ta seria książeczek zajmie Wasze dzieci na dłuższą chwile i rozrusza ich szare komórki. Polecam :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz