wtorek, 17 stycznia 2017

"Sadzimy las" Granna

Gra Sadzimy las firmy Granna przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-10 lat. Jest to kolejna gra z mojej ulubionej firmy, gdzie gry są zrobione z pomysłem, a do tego bardzo wysokiej jakości, poszczególne elementy z twardej, kolorowej tektury... gdzie nic się nie odkleja, nie łamie... Sam pomysł na grę wciąga dziecko tak, że nie wiadomo kiedy a rodzic sam zaczyna grać w tą grę z wielką ciekawością i zainteresowaniem :)Przed przystąpieniem do gry musimy ponakładać plastikowe elementy na podstawy drzew. Następnie segregujemy na poszczególne kupki: podstawy drzew, korony drzew oraz ptaki.  Numerujemy je, układając przy nich zwierzątka z poszczególnymi numerkami.Pierwszy gracz rzuca dwoma kostkami (które mają cyferki do 3, a nie do 6 jak w tradycyjnych kostkach). Dlatego np. jeśli gracz wyrzuci 1 i 3 to może wybrać 1 element ze stosu numer 3 lub 3 elementy ze stosu numer 1. Przy czym nie można zamieścić ptaka na drzewku, gdy nie mamy podstawy i korony oraz nie można założyć korony drzewa, gdy nie ma podstawy.  Elementy muszą być umieszczane w kolejności podstawa-korona-ptak.
 Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy ułoży 5 pełnych drzewek.

Tak jak pisałam wcześniej, kolejna propozycja Granny mnie nie zawiodła, gra ponownie zachwyca swoją jakością i wykonaniem... poza tym wciąga zarówno małych i dużych. Podoba mi się to, że wymaga od dziecka myślenia- zawsze musi wybrać czy woli mnie elementów np. ptaków czy więcej podstawowych... musi pomyśleć jak to zrobić by jako pierwszy ukończyć grę i złożyć wszystkie drzewka :)

Ponadto w grze znajdziemy nasionka świerku, gdzie możemy posadzić je z dzieckiem w lesie i przy tym spędzić dzień na nauce o drzewach ;)


3 komentarze: