sobota, 14 stycznia 2017

"Zgadnij kto to?" i "Monopoly junior"

Ostatnio Nasza kolekcja gier w domu z tygodnia na tydzień się powiększa i tak chciałam Wam przedstawić Nasze dwie nowości "Zgadnij kto to?" i "Monopoly junior" firmy Winning Moves.
 Zgadnij kto to?


 Gra dla Wszystkich małych fanatyków świnki Peppy, moja córka choć nie umie czytać to powie każdą postać, która jest na rysunku z tej bajki ;) Bardzo fajna gra dla dzieci, a i dorosły nie będzie się nudził odgadując z dzieckiem bohatera bajki :)

Cel gry:  Każdy z graczy zajmuje miejsce przy swojej tablicy i wybiera jedną postać, oznaczając ją suwakami. Wszystkie okienka należy otworzyć i zadajemy sobie nawzajem pytania, typu: "Czy Twoja postać ma kapelusz?", "Czy Twoja postać jest koloru różowego?", "Czy Twoja postać nosi okulary?" itp.... Jeśli uzyskamy odpowiedź "nie" wtedy zamykamy te okienka, które nie spełniają kryteriów...

Wygrywa ten gracz, który pierwszy zgadnie postać przeciwnika lub ten, którego przeciwnik pomyli się udzielając odpowiedzi ;)

Monopoly junior- Wrocławskie krasnale

 Przyznać się kto nie zna gry Monopoly? Chyba zdecydowana większość z Nas w nią grała :) Muszę przyznać, że to była jedna z moich ulubionych gier ;) Wersja dla dzieci jest fantastyczna :)

Celem gry jest zdobycie jak najwięcej pieniążków i postawienie jak najwięcej ramek na zdjęcia na planszy.

Już same pionki w kształcie aparatu fotograficznego zachęcają do zagrania :) Gdy staniemy na polu krasnala, możemy go wykupić płacąc do banku tyle pieniążków ile jest przy krasnalu i postawić ramkę na zdjęcia na jego polu. Jeśli staniemy na polu krasnala, gdzie stoi już ramka przeciwnika to płacimy przeciwnikowi.

Jeśli staniemy na polu Chochlikowe czary mary, bierzemy kartę i wykonujemy zadanie, które jest na niej napisane.

Pola:

Tylko odwiedziny- tylko odwiedzasz więzienie
Bezpłatny parking- nic nie robisz
Idź do więzienia- przestawiasz pionek na pole z więzieniem, jeśli przejdziesz przez START nic nie płacisz.


 

3 komentarze: