wtorek, 21 marca 2017

Baśnie wyd. GREG

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jakie fajne baśnie ma w swojej ofercie wydawnictwo GREG. Baśnie znajdziemy podzielone na autorów- Hans Christian Andersen, braci Grimm, Charles Perrault oraz zbiór najpiękniejszych baśni."Baśnie" Hans Christian Andersen

H.A. Andersen to chyba najbardziej znany autor baśnie na całym świecie. Najbardziej jest kojarzony z baśni t.j. Brzydkie kaczątko, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Królowa Śniegu czy Mała Syrenka. Każda baśń ma dobre zakończenie, które niesie ze sobą jakiś morał. Dzieci uwielbiają stworzone przez autora postacie.
"Baśnie" Jakub i Wilhelm Grimm

Bracia Grimm poświęcili baśniom swoje życie, spisywali wszystko co tylko usłyszeli. Stworzyli zbiór niesamowitych, pięknych historii, które kochają wszystkie dzieci. Słyną przede wszystkim z baśni pt. Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka, Wilk i siedem koźlątek (to ulubiona bajka mojej córki) czy Roszpunka.  Każda bajka jest pełna niesamowitych akcji, dobrych i złych postaci oraz szczęśliwych zakończeń.


"Baśnie" Charles Perrault

Charles Perrault to francuski baśniopisarz, pochodzący z arystokratycznej rodziny. Słynie w szczególności z Czerwonego Kapturka, Kota w butach czy Śpiącej królewny.Wróżki- pamiętacie historię o pasierbicy i jej złej macochy, która kończy się niczym bajka o Kopciuszku i sierota poznaje swojego, wspaniałego królewicza. Tomcio Paluszek- jak zdobył siedmiomilowe buty i stał się szczęśliwy i bogaty?
"Najpiękniejsze polskie baśnie"

Piękne baśnie, w których pojawia się dobro i zło, a dobro przeważnie zawsze zwycięża nad złem - takie opowieści powinien znać każdy z Nas i przekazywać je swoim dzieciom. Baśnie o Szklanej górze czy Kwiat paproci to ponadczasowe prawdy o ludzkiej naturze.
Waligóra i Wyrwidąb- czy pamiętacie kto zabił smoka i poślubił córkę króla? Królowa Bałtyku- jak potoczył się los biednego rybaka?Baśnie bardzo ładnie wydane, czytelne, kolorowe grafiki zachęcają dzieci do ponownego otworzenia i przeczytania bajek. Ponadto pomagają dzieciom wyobrazić sobie bohaterów i scenerię. Tekst oddzielny pod lub nad obrazkami jest dużym plusem, często w innych bajkach tekst jest nałożony na grafiki co utrudnia czytanie. Bardzo podoba Nam się rozdzielenie baśni wg autorów co sprawia, że książki nie są za grube, a bardziej przystosowane do rączek dzieci. Dzięki temu dzieci łatwiej zapamiętają również autora danej baśni - bez trudu skojarzą autora Czerwonego kapturka czy Kota w butach.
Te oraz wiele innych baśni, wierszyków i bajek (w miękkich i twardych oprawach) kupicie na stronie wydawnictwa GREG tutaj

3 komentarze:

  1. baśnie są najlepsze

    OdpowiedzUsuń
  2. Musimy kupić taki zbiór basni☺ Kasia

    OdpowiedzUsuń
  3. bardzo fajne, też są u nas w domu. polecam, Mama Zosi :)

    OdpowiedzUsuń