piątek, 7 kwietnia 2017

Gry na prezent dla 2 i 3 latka

Z czystym sumieniem mogę Wam polecić te dwie gry - "Króliczek" i "Trzy małe świnki" z serii Smart Games firmy Granna na prezent (urodziny, imieniny, święta, Dzień dziecka itp) dla każdego 2 i 3 latka.Obie gry są to gry logiczne przeznaczone już dla najmłodszych. Gra Króliczek jest już dla dwulatków, polega na tym by odwzorować za pomocą drewnianego króliczka i 3 elementów (również drewnianych) dany obrazek z karty. Na kartach znajdziemy różne trudności układanek, początkowo np. trzeba ułożyć króliczka obok niebieskiego elementu, później króliczek w niebieskim elemencie, później zostaje włączony czerwony i żółty klocek, aż jest co raz trudniej i trzeba troszkę pomyśleć by obrazek zgadzał się z rzeczywistym ułożeniem króliczka :)

Gra Trzy małe świnki jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia, tutaj mamy dwa warianty grania- każdy ma po 24 zadania do wykonania. W wariancie dziennym świnki bawią się poza domkiem (jest to wariant bez wilka) zaś nocą świnki muszą być umieszczone w domkach (ze słomy, patyków i cegły) by wilk ich nie zjadł :)
Gra polega na umieszczeniu świnek zgodnie z instrukcją a później prawidłowym ułożeniu domków - zawsze jest tylko jedno rozwiązanie :)

Uwielbiam takie gry, które wymagają myślenia już od najmłodszych lat. Dorośli również miło spędzają czas przy takich grach :) Obie gry uczą przestrzennego myślenia, koncentracji, planowania oraz rozwiązywania problemów.
Wykonanie gier jest bardzo solidne i warte swojej ceny, na prawdę trzeba się postarać by gry zniszczyć (no chyba, że dzieci zaczną gryźć poszczególne elementy). Warto wcześniej jest zapoznać dziecko z bajką o Trzech świnkach- moja córka ją uwielbia, dlatego gdy zobaczyła tą grę była bardzo zadowolona :)

 

 Króliczek Trzy małe świnki
3 komentarze: