sobota, 8 kwietnia 2017

Niezwykłe bajki- wyjątkowi są tuż obok

"Niezwykłe bajki- wyjątkowi są tuż obok" wydawnictwa Martel to kilka bajek, które uczą dzieci akceptacji dzieci niepełnosprawnych. Dochód ze sprzedaży tej książki zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W książce znajdziemy 8 bajek o tym jak to zajączek nie miał ucha i początkowo czuł się odrzucony i samotny... o tym jak księżniczka Kornelia na wózku inwalidzkim musiała pokonać schody, ale mimo to była bardzo szczęśliwą księżniczką dlatego, że wokół siebie miała pełno życzliwych osób, które traktowały ją na równie, a nie jak kogoś obcego. Także znajdziemy wierszyk o Kubusiu, który w przedszkolu nigdy nie miał pary, sam się bawił i nikomu nie pozwalał dotknąć swoich zabawek- chłopiec miał autyzm, ale Pani wytłumaczyła innym dzieciom, że chłopiec troszkę się gubi w świecie i miłość trzeba mu okazać i uchylić trochę nieba bo to chłopiec wyjątkowy.

Do książki została dołączona płyta CD z bajkami, które czytają znane nam osoby.

Takie opowiadania i bajeczki pomogą dzieciom zrozumieć, ze nikogo nie powinno się traktować inaczej- szczególnie osób chorych. Nie wolno się z nich wyśmiewać, czy unikać w zabawie. Trzeba dać im szanse, bo to im trzeba pomóc i okazać miłość by czuli się dobrze :)1 komentarz:

  1. bardzo fajne i pouczające są takie książeczki - dzieci uczą się nie przez nakazy i zakazy, a właśnie słuchając opowieści, bajek :)

    OdpowiedzUsuń