sobota, 13 maja 2017

"Dziecko szczęścia" i "Duch w butelce" wyd. Martel

"Dziecko szczęścia" i "Duch w butelce" wydawnictwa Martel z serii książeczki do poduszki to mały zbiór bajek, które są elementem 30 tomowej kolekcji.W każdej z tej książeczek znajdziemy 3 bajki do przeczytania, w pierwszej są to: Duch w butelce, Dzielny ołowiany żołnierzyk i Janosik... a w drugiej znajdziemy: Duch w butelce, Calineczka oraz Dwie siostry.

Każda strona to piękne kolorowe obrazki, które sprawią, że dzieci chętnie będą sięgać po te bajeczki. Twarde okładki zapobiegają szybkiemu niszczeniu, a dodatkowo dodają książeczką elegancji.
Bajkę o Calineczce powinna poznać każda mała dziewczynka, moja córka szybko pokochała tą dziewczynkę, która śpi w pudełku od zapałek i pływa w skorupce orzecha włoskiego. Kolejną bajką, która skradła Nasze serce jest Dziecko Szczęścia, o tym jak to chłopiec pokonuje różne trudności, walczy o rękę królewny, zdobywając nawet do króla włosy diabła. A po co? Czy udało mu się ożenić? Musicie przeczytać, żeby się dowiedzieć :)

Do każdej książki została dołączona płyta z audiobookami, które możemy wykorzystać w podróży. Podczas jazdy samochodem możemy dziecku puścić płytę z bajkami- to prawie tak jakbyśmy sami czytali :)

Zachęcam do zebrania całej kolekcji książeczek, są pięknie wydane, pięknie wyglądają na półce i będę stanowić idealne propozycje do poczytania dzieciom przed snem. Takie bajki i baśnie powinny znać wszystkie dzieci, bajki które uczą , które niosą jakiś morał, takie które dobrze się kończą :)

Do kupienia tutaj
3 komentarze:

  1. śliczne są te książeczki

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajne książeczki i widać, że ładnie wydane, śliczne ilustracje.

    OdpowiedzUsuń
  3. to moje marzenie mieć taką serię bajeczek w domu :D Zosia

    OdpowiedzUsuń